Kolm kontserti kolmekümnendaks: Sünnipäevakontsert

17.03.2023 kell 19:00
Suur saal

Tallinna Kammerorkester tähistab 30. sünnipäeva koos orkestri asutaja dirigent Tõnu Kaljuste ja Lõuna-Korea päritolu särava soprani Yena Choiga.
Kontserdil tuleb Eesti esiettekandele Erkki-Sven Tüüri „Deep Dark Shine“.
Samuti on kontserdikavas Joseph Haydni ja Wolfgang Amadeus Mozarti sümfooniad, mis Tallinna Kammerorkestri sünnipäevakontserdile kohaselt kannavad numbrit 30.

Kavas:

Joseph Haydn – Sümfoonia nr 30 “Alleluja”

Claude Vivier – Lonely child 

Erkki-Sven Tüür – “Action.Passion.Illusion”

Erkki-Sven Tüür – “Deep Dark Shine” (esiettekanne Eestis)

Wolfgang Amadeus Mozart – Sümfoonia nr 30


„Tallinna Kammerorkester on Eestis võib-olla ,ainuke orkester, kelle ühtsus – see tihti tabamatuks jääv ühine taipamine ja hingamine ilma mängijaid anonüümseks massiks muutmata – on laval olles tunda ja kuulda. Sel aastal 30. tegevusaastapäeva tähistava kollektiivi tuumik ongi täpselt nii kaua koos mänginud ja kindlasti tuntakse üksteist läbi ja lõhki. Aga selles, et ka uuemad liikmed on nii hästi integreerunud, on kindlasti oma osa mängijate õnnestunud valikul ja kindlal ettekujutusel just sellele orkestrile omasest kõlast, mida omakorda on mõjutanud ja kujundanud terve plejaad suurepäraseid välis- ja kodumaiseid dirigente, kes on TKOga aastate jooksul koostööd teinud.“ (Sirp, 03.02.2023)

Sopran Yena Choi alustas laulmist oma kodumaal Lõuna-Koreas Incheoni Kunstide Keskkoolis Myung-sung Hani käe all. 2018. aastal omandas ta bakalaureusekraadi Seouli Riiklikus Ülikoolis You-jeong Jin, Hyun-soo Suk ja Yoon-jeong Choi juhendamisel. 2020. aastal omandas ta magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Nadia Kuremi käe all. Ta on solistina laulnud Tallinna Kammerorkestri ja dirigent Tõnu Kaljuste kontsertidel. Enne Eestisse asumist laulis ta kaheksa aastat Incheoni Evangeelse kiriku solistina, töötas neli aastat Seo-gu poiste- ja tütarlastekoori hääleseadja ning kaks aastat Seoulis Seosomuni kiriku solist. Alates 2021. aastast on Yena Eesti Filharmoonia Kammerkoori laulja.

Tallinna Kammerorkestri, asutatud 1993. aastal, kunstiline juht ja peadirigent on Tõnu Kaljuste. 2014. aastal oli Tallinna Kammerorkester kaastegev Arvo Pärdi autoriplaadil „Adam’s Lament”, mis tõi dirigent Tõnu Kaljustele Grammy.

 

Kontsert on ühe vaheajaga ja kestusega 2 tundi.