Kooridirigeerimise avalik bakalaureuseeksam. Xinyuan Chen ja Theodoros Kameris

22.05.2023 kell 18:00
Suur saal

EMTA koor

Orkester (1. viiul: Kaija Lukas, Marge Uus, Anete Ainsaar, Jana Mägila; 2. viiul: Maiu Mägi, Maaren Vihermäe, Eva-Maarja Forslund, Tõnis Pajupuu; vioola: Laur Eensalu, Mart Kuusma, Joosep Ahun; tšello: Aare Tammesalu, Aleksander Lattikas; kontrabass: Andres Kungla; klavessiin/orel: Nariman Amiraslanov)

Ansambel koosseisus: Hyonah Song (sopran), Miriam Kits (sopran), Lisanna Laansalu (alt), Matilde Kivisilla (alt), Helen Allikvee (alt), José Manuel Núñez Caro (tenor), Zhizhong Xie (tenor), Illia Humeniuk (bass), Stijn Claerhoudt (bass), Tian Qiu (bass)

Dirigendid Xinyuan Chen ja Theodoros Kameris

Kavas:
Bennet, Tobias, Andreas Kameris, Rheinberger, Byrd, Zhang, Xu, Saar

TASUTA

Kavas:

John Bennet. „Weep o mine eyes“
Rudolf Tobias. „Ascendit in coelum“
Andreas Kameris. „Tillirkotissa“
Joseph Gabriel Rheinberger. „Stabat mater” (I-II)
William Byrd. „Ave verum corpus”
Yida Zhang. „Y
imeng mäe laul”
Jianqiang Xu. „Kevadine tüütus”
Mart Saar. „Kõver kuuseke”

 

Xinyuan Chen (1995) õppis ehitusjuhtimise bakalaureuseõppel aastatel 2013-2017 Hiinas ning õpib alates 2020. aastast EMTAs Triin Kochi juhendamisel bakalaureuseõppes koorijuhtimise erialal.

Laulmine lastekooris kahe dirigendi, prof Xiangwen Cheni ja pr Xiaomeng Dingi, käe all inspireeris Cheni lapsepõlves raskel ajal palju. Prof Chen on kooriekspert, kes on tuntud laste- ja naiskooride dirigeerimise poolest. Pr Dingist on nüüdseks saanud lastekooride kõrgetasemeline dirigent. Chen hakkas isegi sel perioodil dirigeerimise vastu huvi tundma. Varem dirigeeris ta kodus üksi, kujutades ette dirigeerimisžeste ja proovidest kostvat heli.

Chen jätkas ülikoolis õppimise ajal koorides laulmist ja kohtus kahe õpetajaga, kes muutsid tema elu eesmärki. Xiaowei Guo andis Chenile dirigeerimistunde ja võimalusi töötada erinevate kooridega umbes 7 aastat, juhendades ja julgustades teda oma koorijuhiunistust jahtima. Chen kohtus 2015. aastal ka oma teise dirigeerimisõpetaja prof Yiping Wuga ja hakkas 2018. aastal veebis dirigeerimistunde võtma. Prof Wu on esimene kooridirigeerimise doktor Hiinas ja on aastakümneid õpetanud USA kolledžis. EMTA-sse tuleku soovitus oli samuti prof Wu-lt.

 

Theodoros Kameris (1999) on vene-küprose päritolu mitmekülgse taustaga muusik. Ta on lõpetanud Peterburis muusikakooli viiuli erialal ning õppinud dirigeerimist Peterburi riiklikus konservatooriumis prof Boris Abalyani juures. 2022. aastal otsustas Kameris jätkata bakalaureusekraadi omandamist Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Toomas Kapteni klassis. Kameris on edukalt osalenud mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel ja festivalidel nii dirigendi kui viiuldajana, sh Con Brio festival Hochheim am Mainis (2014, 2016), Island Music Festival Cyprus (2018, 2020) ja EMTA kooridirigeerimise eriala Mart Saare konkurss (2022), kus pälvis II koha.

Kamerise erialase kogemuse seisukohast on olulisim olnud töö Peterburi kammerkoori Fortis koormeistrina aastatel 2019–2022, mil ta valmistas ette ja esitas selliseid teoseid nagu Vivaldi „Magnificat“ koostöös barokkansambliga Quantum Satis ja Artemjevi „Requiem“ ühes Peterburi riikliku akadeemilise kammerkooriga. Tähelepanuväärne oli ka J. S. Bachi „Matteuse passiooni“ esitamine koos saksa kooriga Düsseldorfis. Kameris on huvitatud muusika erinevate aspektide avastamisest ning soovib jagada oma kirge muusikute ja publikuga.

 

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus

Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.