Kooridirigeerimise avalik bakalaureuseeksam. Mountain of Silence

30.11.2023 kell 19:00
Tartu Jaani Kirik

Esineb segakoor HUIK!
Dirigent Illia Humeniuk (Ukraina)
Orelil Mart Siimer

Piletid eelmüügis Fientast ning tund enne kontserti kohapeal.

 

 

Illia Humeniuk sündis (21.03.2000) Mõkolajivis Ukrainas. Aastal 2015 astus Illia õppima Valentyna Maikova juhendamisel Mõkolajivi Muusika Kunstide Kolledži koorijuhtimise osakonnas ning samal ajal alustas ta kompositsiooniõpinguid. Aastal 2021 sai Illiast Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koorijuhtimise osakonna üliõpilane professor Toomas Kapteni käe all. Eestis on tal olnud võimalus laulda ja dirigeerida mitmes kooris, sealhulgas näiteks Saue linna ja Rapla Cantus kooris ning Segakooris HUIK!.

Segakoori HUIK! moodustasid 2009. aasta septembris Vanalinna Hariduskolleegiumi õpilased. Koori esimeseks dirigendiks oli Kaspar Mänd. Tänaseks ühendab koor pea neljakümmet noort lauljat erinevatelt elualadelt. 

HUIK! on aastate jooksul osalenud edukalt mitmel kodumaisel ja välismaisel koorikonkursil. Hiljutistest saavutustest on kooril ette näidata 2. koht rahvusvahelisel koorikonkursil „Ave Verum“ Austrias (2022) ning 1. koht Corki rahvusvahelisel koorifestivalil Iirimaal (2023). 

Segakoor HUIK! on aastate jooksul teinud koostööd Pärnu Linnaorkestri, Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Uue Tänava Orkestriga ning 2022. aasta sügisel andis koor kontserte koos Eesti Löökpillikvartetiga. Koori debüütalbum „Lembit Veevo“  ilmus 2022. aasta suvel. Nimetatud plaati tunnustas Eesti Kooriühing „Aasta kooriplaat 2022“ tiitliga. 

Segakoori HUIK! dirigent on Ode Pürg, kes on Eesti Kooriühingu poolt 2022. aastal pärjatud Aasta Noore Dirigendi tiitliga. Segakoori koormeister on Mari Roos ning hääleseadja Egle Veltmann.

Mart Siimer (sündinud 27. oktoobril 1967) hakkas heliloominguga tegelema Anne Metsala juhendamisel juba Tallinna Lastemuusikakooli päevil. 11-aastaselt alustas ta orelimänguga. Pärast Muusikakeskkooli lõpetamist 1985 asus Mart Siimer õppima rakendusmatemaatikat Tartu Riiklikus Ülikoolis. 1986. aastast jätkas ta kompositsiooniõpinguid Eino Tambergi juures Tallinna Riiklikus Konservatooriumis, mille lõpetas 1990. 1992–1993 täiendas ta end Norra Muusikaakadeemias Oslos Bjørn Kruse juures, aastatel 1996–1998 õppis Mart Siimer USA-s Rochesteris Eastmani Muusikakooli magistriõppes, kus tema juhendajad olid Christopher Rouse, James Willey ja Augusta R. Thomas. 2004 omandas Mart Siimer Eesti Muusikaakadeemias doktorikraadi.

Kontserdikorraldaja on segakoor HUIK! koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskusega.