Kooriühing ja TMW esitlevad: Voices-in-Plugged

13.05.2023 kell 21:00
Fotografiska Tallinn II korrus, Telliskivi 60a-8

EMTA koor
Kuraatorid Hirvo Surva ja Ülo Kirgul
Kavas:
Alise Bērziņa, Francesco Ciarmatori, Viktoria Grahv, Lisanna Laansalu, Sofiia Shcherbakova, Sofija Zaiceva, Rebeca Vilpuu jt uudisteosed
Dirigendid:
Alexandra Bekušev, José Manuel Núñez Caro, Stijn Claerhoudt, Sara Corriga, Illia Humeniuk, Theodoros Kameris, Kristin Pintson, Zhizhong Xie jt

PILET 11.20 € PILETILEVIST

Koorijuhi Hirvo Surva ja helilooja Ülo Kirguli kureeritud programm “Voices-in-Plugged” toob elavmuusika esmakordselt Fotografiska Tallinna galeriisse.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia (EMTA) koori esituses kõlab EMTA kompositsiooniüliõpilaste uudisteoste kava koorile ja elektroonikale. Esmaesitlustelle tulevad noorte heliloojate uudisteosed erinevate dirigentide juhatusel. Kavas Alise Bērziņa, Francesco Ciarmatori, Viktoria Grahv, Lisanna Laansalu, Sofiia Shcherbakova, Sofija Zaiceva, Rebeca Vilpuu jt uudisteosed. Dirigendid: Alexandra Bekušev, José Manuel Núñez Caro, Stijn Claerhoudt, Sara Corriga, Illia Humeniuk, Theodoros Kameris, Kristin Pintson, Zhizhong Xie jt.

EMTA koor on õppekoor, milles laulavad peamiselt dirigeerimise ja muusikapedagoogika eriala üliõpilased, sealhulgas välistudengeid Hongkongist Saksamaani. Koori repertuaar koosneb eesti ja maailma teostest, oluline on koostöö eesti heliloojatega.

Hirvo Surva on hinnatud ja armastatud koorijuht, kes on dirigeerinud üldlaulupidudel ühendkoore, poiste- ja meeskoore ning on olnud noorte laulupeo kunstiline juht. Ta on Eesti Koorijuhtide Liidu ja Eesti Kooriühingu juhatuse esimees ning EMTA õppejõud. Tema tegevus on pälvinud mitmeid kõrgeid tunnustusi, muuhulgas aasta inimese tiitli aastal 2014.

Ülo Krigul on tunnustatud helilooja, muusik ja EMTA heliloomingu lektor, kelle erihuviks on vaadelda akorde ja nendevahelisi suhteid kui geomeetrilisi kujundeid. Ta on loonud teoseid kõikvõimalikele koosseisudele-instrumentidele, nii elektrikitarrile kui ka sümfooniaorkestrile, ning mänginud klahvpille paljudes bluusi- ja rokibändides.

Kontsert toimub Fotografiska II korruse galeriis. Kell 21–22 on näitused ligipääsetavad vaid Kooriühing esitleb: Voices-in-Plugged piletite omanikele. Muul ajal maksab TMW 2023 PRO, festivali- või toetajapassi või Fotografiskas toimuvate Indie Shuffle, Tiks rekords sessioni ja Kooriühing esitleb: Voices-in-Plugged piletite omanikele näituste pääse 10 eurot. Pärast kontserti on näitused taas avatud, kl 22–23 pääse kõigile huvilistele soodushinnaga 5 eurot.

 

Korraldajad TMW ja Eesti Kooriühing