Meistrid laval. Kristi Kapten (klaver)

10.05.2023 kell 19:00
Suur saal

Kontserdisari "Meistrid laval"
Kristi Kapten (klaver)

Kavas Ligeti, Poulenc, Skrjabin, M. Kõrvits

PILET 10 € FIENTAST JA PILETILEVIST, (üli)õpilased ja pensionärid tasuta

Sissepääsuks vajalik tasuta pääse Fientast! Palun võta kaasa soodustust tõendav dokument!

György Ligeti (1923 – 2006)
Klaveritsükkel „Musica Ricercata“

Maria Kõrvits (s. 1987)
„Le chemin inconnu“ / „Tundmatu tee“ (esiettekanne)

Aleksandr Skrjabin (1872 – 1915)
Sonaat nr 9 op. 68

Francis Poulenc (1899 – 1963)
„Les soirées de Nazelles“, FP 84

 

Kristi Kapten on eesti pianist, kes paistab silma nii särava solistina kui ka tundliku lavapartnerina tunnustatud instrumentalistidele ja lauljatele. Kontserdireisid on teda viinud paljudesse Euroopa linnadesse, sealhulgas mitmete rahvusvaheliste festivalide raames (Concerto del Tempietto Roomas, Glasgow West End, Edinburghi Rahvusvaheline Festival, Palermo Classica jt) ja Hiinasse. Kristi Kapten on võitnud Tallinna Rahvusvahelisel Pianistide Konkursil I koha (2011) ja on omandanud doktorikraadi (2017).

Kristi on õppinud Šoti Kuningliku Konservatooriumi magistrantuuris (prof. Fali Pavri) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureuseõppes ja doktorantuuris (prof. Peep Lassmann). Alates 2017. aastast on ta end täiendanud prof. Stefan Arnoldi juures Viinis ja Brescias. Šotimaal Glasgows õppimise ajal võitis Kristi Kapten mitmeid preemiaid, nt Jock Holden Memorial Mozart Prize (2010) ja Walcer Prize (2013). 2011. aastal loodud Kapten trio kujunes Šotimaa publikute seas armastatud klaveritrioks ja valiti aastateks 2017–2019 muusikaorganisatsiooni Chamber Music Scotland resident-ansambliks. Residentuur pakkus ansamblile arvukalt kontserte, võimalusi osaleda meistriklassides ja tellida uusi teoseid heliloojatelt (Emily Doolittle, Shiori Usui).

Lisaks kontserttegevusele on Kristi Kapten aktiivne loovuurimuse valdkonnas, esinedes rahvusvahelistel konverents-festivalidel. Tema loeng-kontserdid on käsitlenud Ligeti ja Rahmaninovi loominguga seotud interpretatsioonilisi küsimusi. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias juhendab ta magistrantide ja doktorantide uurimuslikke projekte ning klaveriüliõpilasi vokaalkammermuusikas. Kristi Kapten on EMTA looverialade õppejõuna Kultuurkapitali stipendiaat ning on Eesti Pianistide Liidu juhatuse liige.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus