Külaliskontsert. Indrek Leivategija (tšello), Irina Zahharenkova (klaver)

28.11.2020 kell 19:00
Suur saal

Kavas Bach, Šostakovitš, Franck

TASUTA

Johann Sebastian Bach (1685–1750)

Sonaat viola da gambale ja klavessiinile nr 2 D-duur BWV 1028

I Adagio

II Allegro

III Andante

IV Allegro

 

Dmitri Šostakovitš (1906–1975)

Sonaat tšellole ja klaverile d-moll op. 40

I Allegro ma non troppo

II Allegro

III Largo

IV Allegro

 

Vaheaeg

 

César Franck (1822–1890)

Sonaat tšellole ja klaverile A-duur (1886)

I Allegretto ben moderato

II Allegro

III Recitativo-fantasia. Ben moderato

IV Allegretto poco mosso

 

Indrek Leivategija (1986) alustas muusikaõpinguid Heino Elleri nim Tartu Muusikakoolis õpetaja Reet Metsa tšelloklassis. Aastatel 2005–2014 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Henry-David Varema juhendamisel ja Müncheni Muusika- ja Teatrikõrgkoolis prof Wen-Sinn Yangi tšelloklassis. Lisaks solistidiplomile omab Indrek magistrikraadi ka kammermuusikas. Ta on võitnud mitmeid auhindu rahvusvahelistel konkurssidel, teiste seas koos Tatiana Chernichkaga I koha Salieri-Zinetti kammermuusika konkursil Veronas (2010) ja Gasteigi kultuuripreemia Münchenis (2012). Ta on teinud koostööd mitme tipporkestriga Saksamaal, sh Baieri Raadio Sümfooniaorkester, Stuttgardi Raadio Sümfooniaorkester ja Saksa Raadio Sümfooniaorkester ning samuti Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga. Indrek on mänginud mitmete nimekate dirigentide nagu Mariss Jansons, Lothar Zagrosek, Herbert Blomstedt, Sir Colin Davis, Zubin Mehta, Daniele Gatti, Andris Nelsons ja Gustavo Dudamel juhatamisel. Alates 2012. aastast on Indrek Bambergi Sümfooniaorkestri tšellorühma kontsertmeister. Ühtlasi on ta noorte muusikute juhendaja Bambergi Sümfooniaorkestri Akadeemias.

 

Irina Zahharenkova (1976) on oma generatsiooni üks väljapaistvamaid ja omanäolisemaid pianiste. Ta on võitnud peapreemiad mitmetelt rahvusvahelistelt konkurssidelt nagu Johann Sebastian Bachi konkurss Leipzigis (2006), Alessandro Casagrande konkurss Itaalias (2006), George Enescu konkurss Rumeenias (2005), Prémio Jaén konkurss Hispaanias (2004). Eestis äratas ta suurt tähelepanu VI Eesti pianistide konkursil (2002) pälvides diplomi, ERSO preemia ja publiku tulise poolehoiu. Irina Zahharenkova on õppinud klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Lilian Semperi ning Sibeliuse Akadeemias prof Hui-Ying Liu-Tawaststjerna juures. Lisaks annab ta sageli kontserte ka ajaloolistel klahvpillidel – klavessiinil ja haamerklaveril. Irina Zahharenkova on esinenud festivalidel Itaalias, Saksamaal, Soomes, Norras ja Eestis ning olnud solist ERSO, Tallinna Kammerorkestri, Helsingi Linnaorkestri, Iisraeli Filharmoonikute, Orchestre de la Suisse Romande’i, Orchestre National de Lorraine’i ja mitmete teiste orkestrite ees. Tähelepanu on äratanud ka tema plaadistused. Eriti positiivseid hinnanguid on saanud CD Scarlatti sonaatidega, mis ilmus 2012. aastal Moskva plaadifirma Classical Records alt.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus