Laupäevad barokkoreliga. Andres Uibo oreliüliõpilased

31.10.2020 kell 14:00
Orelisaal

Pühakute- ja hingedepäev barokkoreliga
Olena Khaladzhi, Erich-Johann Kullamäe, Aivar Uuk, Brigitta-Selestine Petropavlova, Kadri Toomoja
Kaastegev Liisi Aomets (sopran)
Kavas Bach, Lübeck, Walther, Durante, Mozart, Remme
Pool tundi enne kontserdi algust, kell 13.30 tutvustab Andres Uibo huvilistele orelisaalis EMTA barokkorelit

NB! KONTSERT ON VÄLJA MÜÜDUD!
TASUTA PÄÄSE PILETILEVIST ALATES 19. OKTOOBRIST

Alates nn Põhja-Saksa tüüpi barokkoreli valmimisest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaali aastal 2001 (meister Martin ter Haseborg) on kuulajate seas erakordselt populaarseks osutunud pühade ja tähtpäevade temaatikaga seotud orelikontserdid: hingedepäevakontsert novembrikuu alguses, advendikontsert detsembrikuus, Johann Sebastian Bachi sünniaastapäeva tähistav kontsert märtsis ning viimasena vaikse laupäeva kontsert. Seda traditsiooni oleme ikka hoidnud ja tahame hoida ka edaspidi. Kontserdi aeg on püsivalt laupäeviti kell 14.

Orelimängu on harva võimalik vaadata, ent EMTA orelisaalis on organist otse kuulaja ees. Alanud õppeaastal algatame ka uue traditsiooni, kus pool tundi enne kontserdi algust tutvustame kuulajaile EMTA barokkorelit.

(Andres Uibo)

Palume kõigil kontserdikülalistel alates esmaspäevast, 12. oktoobrist 2020 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontsertidel kanda maski. Ühekordseid maske saab osta kontserdi eel ka saaliteenindajalt. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid. Palume publikul lähtuda üritusel kohapeal jagatavatest juhistest.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus