VÄLJA MÜÜDUD! Laupäevad barokkoreliga. Advendi- ja jõulumuusika kontsert

18.12.2021 kell 14:00
Orelisaal

Andres Uibo ja Toomas Trassi oreliüliõpilased Brigitta-Selestine Petropavlova, Olena Khaladzhi, Hei Ching Lam, Olga Opryshko, Petr Sushkov, Marius Raba, Marten Meibaum, Aivar Sõerd, Leonardo Tommasini
Kaastegevad Georg Maaten (viiul), Helina Sommer (viiul), Marten Meibaum (tšello)
Kavas Buxtehude, Böhm, Bach, Mozart
Pool tundi enne kontserdi algust, kell 13.30 tutvustab Andres Uibo huvilistele orelisaalis EMTA barokkorelit

KONTSERT ON VÄLJA MÜÜDUD!

Alates nn Põhja-Saksa tüüpi barokkoreli valmimisest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaali aastal 2001 (meister Martin ter Haseborg) on kuulajate seas erakordselt populaarseks osutunud pühade ja tähtpäevade temaatikaga seotud orelikontserdid: hingedepäevakontsert novembrikuu alguses, advendikontsert detsembrikuus, Johann Sebastian Bachi sünniaastapäeva tähistav kontsert märtsis ning viimasena vaikse laupäeva kontsert. Seda traditsiooni oleme ikka hoidnud ja tahame hoida ka edaspidi. Kontserdi aeg on püsivalt laupäeviti kell 14.

Orelimängu on harva võimalik vaadata, ent EMTA orelisaalis on organist otse kuulaja ees. Alanud õppeaastal algatame ka uue traditsiooni, kus pool tundi enne kontserdi algust tutvustame kuulajaile EMTA barokkorelit.

Andres Uibo

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes need täiskasvanud, kes on vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud. Alates 1.11.2021 peavad üritusele pääsemiseks COVID tõendi esitama ka 12–17-aastased (kaasa arvatud). Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ning antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 enne üritust ning test peab olema tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Lisaks aktsepteeritakse ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemust. Kohapeal testimist ei toimu.

Kõigil vähemalt 12-aastastel külalistel on kohustuslik kanda maski ning koos tõendiga esitada isikut tõendav dokument. 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus