NB! JÄÄB ÄRA! Advendi- ja jõulukontsert barokkoreliga. Andres Uibo oreliüliõpilased

19.12.2020 kell 14:00
Orelisaal

NB! Lähtuvalt akadeemias kehtivast korrast ei toimu alates 14.12 avalikud kontserdid
Olena Khaladzhi, Erich-Johann Kullamäe, Aivar Uuk, Brigitta-Selestine Petropavlova, Kadri Toomoja
Kaastegevad Liisi Aomets (sopran), Mirjam Leesalu (sopran), Liina Lippasaar (sopran), Aivar Uuk (tenor)
Kavas Beethoven, Bach, Merulo, Couperin, Arcadelt, Mozart, Caccini, Franck, Adam
Pool tundi enne kontserdi algust, kell 13.30 tutvustab professor Andres Uibo EMTA barokkorelit

Alates nn Põhja-Saksa tüüpi barokkoreli valmimisest Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orelisaali aastal 2001 (meister Martin ter Haseborg) on kuulajate seas erakordselt populaarseks osutunud pühade ja tähtpäevade temaatikaga seotud orelikontserdid: hingedepäevakontsert novembrikuu alguses, advendikontsert detsembrikuus, J. S. Bachi sünniaastapäeva tähistav kontsert märtsis ning viimasena vaikse laupäeva kontsert. Seda traditsiooni oleme ikka hoidnud ja tahame hoida ka edaspidi. Kontserdi aeg on püsivalt laupäeviti kell 14.

Orelimängu on harva võimalik vaadata, ent EMTA orelisaalis on organist otse kuulaja ees. Alanud õppeaastal algatame ka uue traditsiooni, kus pool tundi enne kontserdi algust tutvustame kuulajaile EMTA barokkorelit.

(Andres Uibo)

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus