Maavärin

08.07.2023 kell 19:00
Black box

Lavastaja Kim Collier
Dramaturg Greg Spottiswood
Laval CPPM üliõpilased

25/17 EUR Fientast

„Maavärin“ – Heinrich von Kleisti klassikalise novelli „Maavärin Tšiilis“kõiki meeli haarav adaptatsioon –  tähelepanuväärne teekond läbi eepilise ja emotsionaalse teatrimaastiku, kus katastroofiline seismiline sündmus paneb proovile tegelaste suhted jumala, looduse ja üksteisega.

„Maavärin“ kujutab „vana maailmakorraldust“ ja selle vankumatuid ja jäiku sotsiaalseid kombeid ning ühiskonda, mis on saatmas surma kaht noort armastajat. Seejärel lõhub laastav keskkonna rebenemine mitte ainult maad, vaid loob ka võimaluse uue, heldema maailmakorra tekkeks: sellise, mis tervendab ja võtab noored armastajad tagasi armulikku ühiskonda. Kuid kas see optimism ja kogukonna taastamine suudab üle elada tumedad jõud, kes tahavad katastroofi tõlgendada oma poliitilistel ja teoloogilistel eesmärkidel?

„Maavärin“ on üllatav segu romantikast, huumorist ja šokeerivast vägivallast, kus CPPMi grupp mängib tuntud Kanada lavastaja Kim Collieri juhtimisel. Novelli uue dramatiseeringu on kirjutanud Greg Spottiswood. Selle maailmaesietendus saab olema kirglik teatrikogemus, mis uurib inimese püüdlusi leida seotust ja tähendust keset kriisi.

„Maavärin“ on sügavamõtteline uurimus usust ja tunnistus sellest, et lootus võib tragöödia üle elada.

 

 

Lavastaja KIM COLLIER (Kanada)

Dramaturg GREG SPOTTISWOOD (Kanada)

Kunstnik KAIRI MÄNDLA

Muusikaline ja helikujundaja ARDO RAN VARRES

Liikumisjuht JÜRI NAEL

Valguskunstnik ROMMI RUTTAS

Lavaline võitlus TANEL SAAR

Koormeister KÜLLI KIIVET

 

Laval EMTA kaasaegsete etenduskunstide magistrandid Amy Reade (UK), Britt Kõrsmaa (EST), DongBin Lee (KOR), Elo Tuule Järv (EST), Javier Cárcel Hidalgo-Saavedra (SPA), Jennifer Bagg (AUS), Katia Skylar (FIN), Kirte Jõesaar (EST), Kreete Tarmo (EST), Kymbali Williams (UK/EST), Misia Żurek (POL), Rasmus Stenager Jensen (DE), Rebecca McCarthy (USA), Sofia Filippou (GRE).