Meistrid laval. Klaveriduo Kai Ratassepp – Mati Mikalai

22.03.2023 kell 19:00
Suur saal

Kontserdisari "Meistrid laval"

Kavas: Ravel, Debussy, Messiaen

PILET 10 € FIENTAST JA PILETILEVIST

(üli)õpilased ja pensionärid tasuta

Sissepääsuks vajalik tasuta pääse Fientast! Palun võta kaasa soodustust tõendav dokument!

Maurice Ravel (1875-1937)

„Ma Mére l’Oye“

 

Claude Debussy (1862-1918)

„En blanc et noir“

 

Oliver Messiaen (1908-1992)

„Visions de l’Amen “

 

Klaveriduo Kai Ratassepp-Mati Mikalai on nii Eestis kui ka piiri taga tunnustust leidnud kammeransambel. Pianistid esinevad koos alates 1998.aastast. Ansambel on pälvinud preemiaid mitmetel rahvusvahelistel konkurssidel: II preemia klaveriduode kategoorias rahvusvahelistel konkurssidel Kaunases (Leedu) ja Padua (Itaalia) ja I preemia ARD konkursil Münchenis. 

Ansambel on esinenud paljudes Euroopa riikides, USA-s, Hiinas ja teinud koostööd mitmete mainekate orkestritega – ERSO, Tallinna Kammerorkester, Kremerata Baltica, Peterburi Maria teatri sümfooniaorkester, Berliini Raadio sümfooniaorkester, Pärnu Linnaorkester jt. Duo on esinenud paljudel rahvusvahelistel muusikafestivalidel: Schleswig-Holsteini festivalil, Usedomi muusikafestivalil, festivalil “Klaver”, “Musical Olympus”, 56. Hitzackeri festivalil jne. Ansambel on koostööd teinud Tallinna Klaveriduoga, Paukenfest ansambliga ja esinenud ka Eesti Klaveriorkesti koosseisus.

Duo repertuaari kuuluvad teosed klaveriduo literatuuri kullafondist nii neljale käele kui ka kahele klaverile, kuid oluline koht on ka nüüdismuusikal ja eesti kaasaegsetel heliteostel. Ansambel on mitmete eesti heliloojate teoste esmaesitaja (Krigul, Vihmand, Sisask, Kõrver jt.)

Aastal 2000 pälvis klaveriduo Eesti Kultuurkapitali Helikunsti sihtkapitali aastapreemia. Käesoleval aastal aga omistati ansamblile Eesti Muusikanõukogu interpretatsioonipreemia.

Kai Ratassepp ja Mati Mikalai on pedagoogid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Tallinna Muusikakeskkoolis.

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus