müriaadFEST. CPPM / Mart Kangro: avalik tund

23.11.2020 kell 17:00
Black box

TASUTA PÄÄSE PILETILEVIST

CPPM (Contemporary Physical Performance Making) on 2019. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias alustanud ja seni maailmas ainulaadne kaasaegsete etenduskunstide magistriprogramm, mille õppetööd viivad läbi rahvusvaheliselt hinnatud etenduskunstnikud, lavastajad, koreograafid ja teatritrupid üle maailma. Professor Jüri Naela sõnul on programm eksperimentaalse mõtlemisega noorte etenduskunstnike kohtumispaik, et inspireerida neid leidma enda loomingulist käekirja.

Mart Kangro on vabakutseline koreograaf, lavastaja ja tantsija. Ta keskendub oma töödes inimkeha ja liigutuse tähenduslikkusele teatris kui semiootilises aegruumis ning lavasituatsiooni olemuslikele küsimustele. Tema lavastusi on esitatud olulistel festivalidel rohkem kui 20 riigis üle kogu Euroopa.

Mart Kangro töötas CPPM-i tudengitega 19.–31. oktoobrini. Avalik tund on kokkuvõte kahe nädala jooksul tehtust.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uus esindusfestival — müriaadFEST — toob hilissügisel vaatajate-kuulajateni kirju läbilõike muusika- ja teatriakadeemias toimuvast, siin loodavatest muusikastiilide ja etenduskunstide paljususest, millest kokku kujuneb kontsertide ja etenduste tõeline müriaad. Avame festivalinädalaks uksed Eesti ainsa muusika- ja teatriülikooli põnevasse loomingulisse maailma. Esitleme mitmekülgselt andekaid interpreete – meie üliõpilasi ja professoreid-õppejõude –, kes musitseerivad ja esinevad koos, et tutvustada erinevatele ajastutele omaseid väljendusviise klassikast tudengite uudisloominguni välja.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus