müriaadFEST. Jazz akadeemias. Tõnu Naissoo 70

14.11.2021 kell 20:00
Black box

Esinevad EMTA jazzmuusika üliõpilased

TASUTA PILET FIENTAST

Eesti ühe tunnustatuma jazzmuusiku, pianisti, helilooja ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõu Tõnu Naissoo 70. juubel jäi selle aasta märtsis koroonapiirangute tõttu kahjuks laialdasemalt tähistamata. Seetõttu annavad EMTA jazzmuusika eriala ansamblid nüüd väikese hilinemisega oma panuse juubeli tähistamisse, esitades säravamaid palasid juubilari pikalt ja edukalt loometeelt.

Tõnu Naissoo alustas jazzmuusiku teed 1966. aastal jazzorkestris „Rütm“ (Mickeys). Tema debüüt oma trioga leidis aset 16-aastasena legendaarsel 1967. aasta Tallinna jazzifestivalil. Järgmisel aastal salvestas Naissoo oma esimese heliplaadi – „Tõnu Naissoo Trio“ (Melodija). 1970ndate teisest poolest algasid esinemised soolopianistina ja trioga jazzifestivalidel ning soolokontserdid Gruusias, Lätis, Ukrainas, Valgevenes, Venemaal, Aserbaidžaanis, Moldaavias ja Leedus. 1980. aastatel lisandusid esinemised välismaal – Ungari, Kuuba, Soome, Belgia, Lääne-Saksamaa, Prantsusmaa ja USA. Naissoo on mänginud koos rahvusvaheliselt tuntud jazzmuusikute ja -kollektiividega nagu Gebhard Ullmann, Jimmy Owens, Michel Marre, Yves Teicher, Jens Winther, Bob Moses, Dennis Rowland, Ted Curson, Vladimir Tarasov, Ulf Krokfors, Paul Rutherford, Ryo Kawasaki, UMO bigbänd ja New York Voices. Ta on osalenud pianistina mitmes rahvusvahelises projektis:  EBU bigbänd (Pori Jazz, 1985), Trio Thomas Eckert – Vjatšeslav Gaivoronski – Tõnu Naissoo (Turku Jazz, 1992), The Baltic Trio (koos Egil Straume ja Vladimir Tarasoviga, Schleswig-Holstein Musik Festival, 1992), Vladimir Tarasov’s Baltic Art Orchestra (Jazz Baltica ja Münsteri jazzifestivalid, 1994). Vahemikus 1989–90 oli Naissoo Berklee Muusikakolledži (USA) stipendiaat. 2002. aastal esines ta Praha kuuendal jazzpianistide festivalil. 2007. aastast on ta teinud kuus kontsertreisi Jaapanisse ning viimasel ajal on tihti esinenud Venemaal. Oma improvisatsioonides on Naissoo kasutanud mitmeid jazzistiile ja ühendanud neid ka klassikalise muusika printsiipidega. Ta on andnud välja 30 sooloplaati, sh 15 Jaapanis ja 10 Venemaal.

 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia esindusfestival — müriaadFEST — toob hilissügisel vaatajate-kuulajateni kirju läbilõike muusika- ja teatriakadeemias toimuvast, siin loodavatest muusikastiilide ja etenduskunstide paljususest, millest kokku kujuneb kontsertide ja etenduste tõeline müriaad. Avame festivalinädalaks uksed Eesti ainsa muusika- ja teatriülikooli põnevasse loomingulisse maailma. Esitleme mitmekülgselt andekaid interpreete – meie üliõpilasi ja professoreid-õppejõude –, kes musitseerivad ja esinevad koos, et tutvustada erinevatele ajastutele omaseid väljendusviise klassikast tudengite uudisloominguni välja.

NB! Üritusel saavad osaleda üksnes need täiskasvanud, kes on vaktsineerimiskuuri läbinud või COVID-19 haiguse läbi põdenud. Alates 1.11.2021 peavad üritusele pääsemiseks COVID tõendi esitama ka 12–17-aastased (kaasa arvatud). Vaktsineerimiskuuri läbimise või haiguse läbipõdemise tõendi kõrval kehtib alaealistele ka koroonaviiruse PCR või antigeen-RT testi negatiivse tulemuse tõend. PCR test peab olema tehtud mitte rohkem kui 72 tundi ning antigeen-RT test mitte rohkem kui 48 enne üritust ning test peab olema tehtud tervishoiuteenuse osutaja poolt. Lisaks aktsepteeritakse ka üldapteegis tehtud antigeeni kiirtesti tulemust. Kohapeal testimist ei toimu.

Kõigil vähemalt 12-aastastel külalistel on kohustuslik kanda maski ning koos tõendiga esitada isikut tõendav dokument. 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus