müriaadFEST. „Uuest maailmast“

20.11.2022 kell 17:00
Suur saal

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester
Solist Brita Reinmann (marimba)
Dirigent Paul Mägi

PILET 15/10 € FIENTAST

Doğaç İşbilen
„Grey City“ (2020, esiettekanne)

Pius Cheung
Kontsert marimbale ja orkestrile „Printsess Chang Ping“ 

Antonín Dvořák
Sümfoonia nr 9 e-moll op. 95 „Uuest maailmast“ 


Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri peadirigent Paul Mägi toob koos orkestriga lavale Antonín Dvořáki ühe populaarseima helitöö – 9. sümfoonia „Uuest maailmast“. Hongkongist pärit helilooja ja löökpillimängija Pius Cheungi kontserdis marimbale ja orkestrile soleerib noor ja väljapaistev löökpillisolist Brita Reinmann. Esiettekandena kõlab ka noore türgi helilooja Doğaç İşbileni teos „Grey City“, mis on loodud kaks aastat tagasi kompositsiooniõpingute ajal prof Toivo Tulevi juures Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester on Eesti professionaalsete orkestrantide kasvulava. Orkestrit on juhatanud paljud tuntud Eesti dirigendid nagu Roman Matsov, Vallo Järvi, Peeter Lilje, Eri Klas, Vello Pähn, Paul Mägi, Jüri Alperten, Arvo Volmer, Andres Mustonen, Toomas Kapten, Toomas Vavilov, Risto Joost ja Erki Pehk. Musitseeritud on ka välisdirigentide Michel Tabachniku (Šveits), Jin Wangi (Austria), Colin Mettersi (Inglismaa), Cecilia Rydinger Alini (Rootsi) ja Lutz Köhleri (Saksamaa) käe all. Ühel hooajal toob orkester publiku ette keskmiselt seitse kava. Korraldatakse koostöökontserte ERSOga, neist mitmeid on juhatanud Neeme Järvi. EMTA SOga töötavad regulaarselt prof Toomas Vavilov ja peadirigendina prof Paul Mägi.

 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia müriaadFEST toimub 15.–23. novembrini 2022.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia uus esindusfestival — müriaadFEST — toob hilissügisel vaatajate-kuulajateni kirju läbilõike muusika- ja teatriakadeemias toimuvast, siin loodavatest muusikastiilide ja etenduskunstide paljususest, millest kokku kujuneb kontsertide ja etenduste tõeline müriaad. Avame festivalinädalaks uksed Eesti ainsa muusika- ja teatriülikooli põnevasse loomingulisse maailma. Esitleme mitmekülgselt andekaid interpreete – meie üliõpilasi ja professoreid-õppejõude –, kes musitseerivad ja esinevad koos, et tutvustada erinevatele ajastutele omaseid väljendusviise klassikast tudengite uudisloominguni välja.