müriaadKAMMER. „Peegeldused“

24.10.2023 kell 17:00
Kammersaal

Vittoria Ecclesia (klarnet)
Ilana Makarina (klaver)

Kavas Mägi, Kruusmaa, Lindstrom, Yung jt

TASUTA

Kavas: 

Ester Mägi. „Sonare“
Katja Tchemberdji. Sonaat klarnetile ja klaverile
Alisson Kruusmaa. „Mesmerism“
Emmy Lindstrom. „Reflection – When I Turned Myself Inside Out“
Bonnie Yung. „What is the Color of Black“
Teresa Procaccini. Sonaat klarnetile ja klaverile

 

Kontserdikava koosneb kaasaegsete naisheliloojate muusikast klarnetile ja klaverile, rõhutades loojate unikaalset häält ja panust klarnetirepertuaari laiendamisse.

 

Vittoria Ecclesia alustas klarnetiõpinguid G. Cantelli konservatooriumis Novaras, Itaalias, Sandro Tognatti käe all. Hiljem omandas ta cum laude magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klarneti interpretatsiooni alal, kus oli DoRa+ stipendiaat ja sai ka EMTA tulemusstipendiume. Praegu on ta omandamas doktorikraadi, uurides ajaloolise klarneti kasutusvõimalusi interpreedi praktikas ning võttes regulaarselt osa rahvusvahelistest konverentsidest. Oma õpingute jooksul on ta osalenud mitmete tuntud klarnetimängijate meistriklassides, sealhulgas Yehuda Gilad, Fabrizio Meloni, Calogero Palermo, Giuseppe Gentile, Hermann Stefansson. 2019. aastal võitis ta Fabrizio Meloni klarneti meistriklassis osaledes “Noore Talendi” auhinna “Associazione Musicalei Cavalieri” poolt. 2019. aasta septembris esines Vittoria solistina EMTA vastvalminud kontserdi- ja teatrimaja avatseremoonial, kus ta esitas Eino Tambergi Concerto grosso Arvo Volmeri dirigeerimisel. Ta on huvitatud kammermuusikast ja nüüdismuusikast, olles paljude uudisteoste esiettekandja ja mängides erinevates kooslustes festivalidel ja kontserdisarjades nagu Aurora Stockholm Music Festival (2017), “Ottobre Culturale Gravellonese 2019”, “Verbania Musica 2019”, Afekt (2019), SügisFest (2019, 2020) ja MüriaadFEST (2020, 2022). Ta on üles astunud koos selliste orkestritega nagu Orchestra del Teatro Regio di Torino, Orchestra Sinfonica Carlo Coccia, Orchestra Accademia Teatro alla Scala, MYO-Mediterranean Youth Orchestra, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester. Praegu tegutseb ta teise klarnetina Rahvusooper Estonia orkestri juures.

 

Ilana Makarina õppis Jāzeps Vītols’i nimelises Läti Muusikaakadeemias professor Jānis Maļeckise juures. Ta jätkas õpinguid aspirantuuris Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Ivari Ilja juures klaveri erialal ning hiljem vokaalkammermuusika erialal professor Helin Kapteni juures. Praegu on Makarina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia doktorant.
Makarina on osalenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel Prantsusmaal, Eestis, Leedus ja Lätis. Ta on esinenud Sinfonia Concertante orkestriga A. Vecumnieksi juhatusel, DD orkestriga J. Liepiņši juhatusel ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestriga Olari Eltsi juhatusel. Makarina on osalenud meistrikursustel A. Osokinsi, D. Ketleri, A. Kobrini ja paljude teiste silmapaistvate artistide juures.

 

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus