müriaadNÜÜDIS
25.10.2023 kell 17:00
Suur saal
TASUTA
EMTA heliloomingu üliõpilaste uudisteosed
Keepilliorkester Revelia
Dirigent Eladio Aguilar
Kavas Doğaç İşbilen, Ayşe Pınar Özaslan, Sofiia Shcherbakova, Elvis Delinš
Eladio Barreto Aguilar (1997) on sündinud Kanaari saartel San Sebastián de La Gomeras ja omandanud esimese muusikalise hariduse kodulinna muusikakoolis, lauldes algul kooris Laura Gonzáleze käe all ning jätkates hiljem õpinguid trompeti erialal Marcos Lujáni juures. Aastatel 2015–2020 õppis ta trompetit Tenerife konservatooriumis professor Jonay Martíni trompetiklassis. 2022. aastal lõpetas Aguilar Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuseõppe kompositsiooni erialal prof René Eespere ja prof Toivo Tulevi juhendamisel ning jätkab praegu õpinguid sama kooli magistriõppes orkestridirigeerimise erialal prof Paul Mägi käe all. Lisaks on Aguilar täiendanud oma oskusi trompeti alal Christian Ibáñezi, César Asensi ja Aavo Otsa juures, õppinud kompositsiooni Milena Perisici ja Michał Moci käe all ning saanud dirigendina juhendamist Risto Joosti, Olari Eltsi, Colin Price’i, Toomas Kapteni ja Miguel Romea käest. 2023. aasta mais assisteeris ta Paavo Järvit ERSO juures ning 2022. aastast aitab regulaarselt dirigent Juanjo Menat orkestrite Oslo Philharmonien (Norra) ja DR Symphoniorkestret (Taani) töös. 2021. aastal asutas Aguilar Kanaari saartel kammerorkestri Mons Igneus, samuti on ta keelpilliansambel Revelia ning Tallinna rahvusvahelise noorteorkestri (TIYO) kunstiline juht ja peadirigent.
Sofiia Shcherbakova omandas 2023. aasta suvel Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureusekraadi kompositsiooni erialal Tõnu Kõrvitsa juhendamisel ning jätkab sügisest samas koolis magistriõpinguid. Paralleelselt õpib ta ka Kiievi riiklikus muusikaakadeemias Lesia Dychko klassis. Tema kaks teost on hiljuti kõlanud EMTA kontserdisaalis: „Variatsioonid” (klaverile) kompositsioonitudengite kontserdil 2022. aasta novembris ja „Broken fragments” (löökpillidele) uue löökpillimuusika kontserdil 2023. aasta veebruaris.
Elvis Dēliņš on sündinud Läti väikelinnas Kuldīgas ja saanud seal ka oma esimesed muusikatunnid. Pärast klassikalise klaveri eriala lõpetamist jätkas ta õpinguid muusikateooria alal Ventspilsi muusikakoolis, kus oli algul Rihards Dubra kompositsiooniüliõpilane, tegutsedes samal ajal aktiivselt linna jazziskeenel. Praegu õpib ta heliloomingut Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Toivo Tulevi käe all.
Ayşe Pınar Özaslan alustas muusikaõpinguid viiuldajana ning seejärel, olles huvitatud muusikateooriast ja heliloomingust, siirdus Hacettepe ülikooli Ankara riikliku konservatooriumi, kus hakkas õppima kompositsiooni. Pärast kooli lõpetamist alustas ta magistriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Toivo Tulevi juures. Tema loomingunimekirja kuuluvad erinevad teosed soolopaladest orkestrimuusikani. Özaslan püüab laiendada oma kõlade ja värvide paletti, et uurida muusika, heli ja faktuuride piire, mida saaks luua erinevate instrumentide, materjalide ja tehnikatega. Ta ammutab inspiratsiooni peamiselt filosoofiast, keeleteadusest, loodusest, kunstist, matemaatikast ja tehnoloogiast.
Doğaç İşbilen on rohkem kui 15-aastase kogemusega helilooja, kes on andnud üle 25 kontserdi maailma eri paikades ja kohtunud tuntud heliloojatega, sh Thomas Adès, Chaya Czernowin ja Toshio Hosokawa. Ta on võitnud oma teostega kuus auhinda kontserdi, viiulisonaadi, sooloklaverile kirjutatud muusika, kvarteti ja koorimuusika žanrites, sealhulgas on tunnustust pälvinud tema esimene teos – klaverikontsert. Praegu õpib ta kompositsiooni Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Toivo Tulevi juhendamisel.
Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus