müriaadOREL. Prof Sabin Levi (orel, Bulgaaria)

21.10.2023 kell 14:00
Orelisaal

Kavas de Grigny, Bach, Levi

PILET 5 € PILETIKESKUSEST

Helilooja, organist, kariljonimängija ja pedagoog Sabin Levi on mitmete kompositsiooni- ja orelikonkursside laureaat ning aktiivselt kontserteeriv muusik, kes astub organisti, klavessinisti ja kariljonimängijana üles Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias, Ühendkuningriigis, Ungaris, Serbias, Iisraelis, Ameerika Ühendriikides ja mujal. Ta on tegutsenud muusikateadlase, helilooja, tõlkija ning toimetajana ja on käesoleval ajal muusikateooria ja oreli dotsent Bulgaaria Pancho Vladigerovi nim muusikaakadeemias.

Sabin Levi on sündinud 1970. aastal Sofias sefardi juutide perekonnas. 5-aastaselt alustas ta klaveriõpingutega ning pärast Sofia muusikakeskkooli lõpetamist astus ta Sofia muusikaakadeemia muusikateooria osakonda, kus õppis ühe semestri. Seejärel emigreerus Levi Iisraeli, kus omandas Jeruusalemma Rubini muusika- ja tantsuakadeemias bakalaureusekraadi oreli ja kompositsiooni erialal. Õpingud jätkusid Brigham Youngi ülikoolis, mille muusik lõpetas 1998. aastal kahe magistrikraadiga (orel ja kompositsioon). 2004. aastal omandas Levi doktorikraadi Kansase ülikoolis.

Levi on nelja raamatu ja arvukate artiklite autor, mis on pühendatud orelimuusikale, kompositsioonile, Bulgaaria juutidele ja nende kultuurile ning 20. sajandi muusikale. Tema loomingunimekirjas on ligikaudu 60 teost, sealhulgas terve tsükkel orelile loodud koraaliprelüüde, mis põhineb sefardi lauludel ning on komponeeritud bachilikest polüfooniavõtetest lähtudes. Lisaks on ta kirjutanud balleti, mitu orelimuusika tsüklit, kammerteoseid jt. Helilooja, organisti ja kariljonimängijana on Levi salvestanud ka kuus sooloplaati.

 

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus koostöös Bulgaaria Pancho Vladigerovi nim muusikaakadeemiaga