müriaadORKESTER

21.10.2023 kell 19:00
Suur saal

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester
Dirigent Paul Mägi
Fortunato Salvador García Piquer (klaver)
Nikita Matsuk (metsasarv)

Kavas Mozart, Ravel, Weber

PILET 15 € PILETIKESKUSEST, (üli)õpilased ja pensionärid tasuta

Kavas: 

Carl Maria von Weber. Avamäng „Der Beherrscher der Geister“ op. 27 

Maurice Ravel. Klaverikontsert D-duur vasakule käele (1929–30)

Wolfgang Amadeus Mozart. Metsasarvekontsert nr 2 Es-duur KV 417

Maurice Ravel. „Valss“ (1919–20)

 

Fortunato Salvador García Piquer alustas muusikaõpinguid Hispaanias, mängides klarnetit ja klaverit asutuses Centro de Enseñanzas Artísticas Profesionales de Música de Onda.  2018. aastal lõpetas ta kooli kiitusega mõlemal erialal, pälvides erilist tunnustust klaverimängu eest. Kodumaal on García Piquer teinud koostööd kollektiividega Ballet Jove d’Onda ja Onda Big Band ning kooriga Cor de la Unió Musical Santa Cecília d’Onda. Praegu on ta Jove Orquestra de la Generalitat Valenciana (JOGV) esipianist, olles toonud esiettekandele teoseid heliloojatelt Marc García Vitorialt ja Òscar Colomina i Boschilt ning mänginud koos rahvusvaheliselt tunnustatud interpreetide Joaquín Riquelme ja Vicente Huertasega. Enda täiendamiseks on García Piquer osalenud mitmetel meistrikursustel, sh La Vilavella klassikalise muusika meistrikursus, Francisco Tarrega rahvusvaheline muusika interpretatsiooni kursus ning Eteri Andjaparidze, Alexander Kobrini, Toms Ostrovskise, Hando Nahkuri, Łukasz Byrdy, Sergio Castrillóni ja Arnas Mikalkėnase meistriklassid.

Aastatel 2020–2022 õppis García Piquer Erasmus+ programmi raames Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Polli juhendamisel. 2022. aastal omandas ta bakalaureusekraadi cum laude klassikalises klaveris Castelló Salvador Segui nim konservatooriumis pianist Juan Carlos Cornellese käe all. Hetkel jätkab García Piquer õpinguid EMTA magistrantuuris Mihkel Polli ja Ivari Ilja juures. Ta on osalenud mitmetel EMTA üritustel, toonud esiettekandele kompositsioonitudengite töid, esinenud rahvusvahelisel muusikapäeval ning paljudel EMTA kontsertidel, astunud üles Postimehe üritustel ning käinud Islandi kunstide ülikoolis Crossing Keyboards projekti raames.

Fortunato Salvador García Piquer on osalenud edukalt ka erinevatel konkurssidel, sh IV Tallinna rahvusvaheline pianistide konkurss (2021), Gabriel Terueli klaverikonkurss (finalist, 2022), Laine Metsa nim pianistide konkurss (II koht, 2021) ja EMTA muusika interpretatsiooni osakonna Heljo Sepa nim pianistide konkurss (preemia, 2022).

 

Nikita Matsuk (2003) on õppinud metsasarve Nõmme muusikakoolis ja Tallinna muusikakeskkoolis Vigo Uusmäe, Mattias Vihmanni, Kalervo Kulmala ning Kalle Koppeli juhendamisel. Käesoleval ajal on ta EMTA bakalaureusetudeng Kreete Jacobi metsasarveklassis. Matsuk on täiendanud end mitmetel meistrikursustel, sh Karlsruhe muusikakõrgkooli professori Will Sandersi, Frankfurdi muusika- ja esituskunstide ülikooli professori Esa Tapani ning Leipzigi konservatooriumi õppejõu Thomas Hauschildi juures. Noor interpreet on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel: I preemia (2017, 2021, 2022) ja II preemia (2018, 2019, 2020) Eesti noorte metsasarvemängijate konkursil, III koht (2018) ja II koht (2019) metsasarvekonkursil Erglis Lätis ning III preemia kolme kooli konkursil puhkpillidele Tartus (2022). Matsuk on mänginud neli hooaega vaskpillikvintetis Tuulisbrass, mis koosneb Eesti noortest vaskpillimängijatest ning on paistnud silma mitmekülgse kontserttegevusega. Kvintett on osalenud vaskpilliansamblite konkurssidel ning saavutas 2021. aastal III koha Luigi Cerritelli nim rahvusvahelisel muusikakonkursil. Möödunud hooajal mängis Matsuk Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris madalat metsasarve.

 

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester on Eesti professionaalsete orkestrantide kasvulava. Orkestrit on juhatanud paljud tuntud Eesti dirigendid, samuti on musitseeritud koos välisdirigentidega. Ühel hooajal toob orkester publiku ette keskmiselt seitse kava. Korraldatakse koostöökontserte Eesti Riikliku Sümfooniaorkestriga, neist mitmeid on juhatanud ERSO peadirigent Neeme Järvi. EMTA sümfooniaorkestri peadirigent on prof Paul Mägi.

 

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus