müriaadPÄRIMUS. Marek Talts (kitarr) ja EMTA pärimusmuusika tudengid

22.10.2023 kell 14:00
Õppehoone fuajee

Pärimusmuusika avatud tund / improvisatsiooniline töötuba

TASUTA

Marek Taltsi (kitarr, Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia) avatud tund EMTA pärimusmuusika tudengitele annab publikule võimaluse siseneda proovisaali – muusika loomise protsessi, mis tavaliselt jääb kuulajate eest varjatuks.

Toimuma saab improvisatsiooniline töötuba, mille sees viiakse koos tudengitega läbi erinevaid piiranguid sisaldavaid harjutusi, eesmärgiga tekitada koosmängimisel ning muusikalisel eneseväljendusel suuremat vabadust. Töötoas mängitakse erinevate muusikaliste elementidega suundumusega teineteist enam kuulata, sellele reageerida ja vastutust võtta.

 

„Muusika on minu jaoks enam vahend kui eesmärk – vahend suhte loomisel, nii immanentse kui igavese transtsendentsega.“
-Marek Talts

Marek Talts on kitarrist, kes mängib erinevates ansamblites ja projektides, mille muusikaline fookus on rütmimuusikal ja improvisatsioonil. Mareki jaoks on põnev osaleda muusikaprojektides, milles ühendatakse erinevaid muusikastiile. Ta tegutseb koosseisudes Mingo Rajandi Kvintett, Liisi Koiksoni ansambel, Trio Maag, Kadri Voorand Kvartett ja Ro:Toro. Marek on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia rütmimuusika kitarri õppe lektor.

(Allikas: jazz.ee)

 

Korraldaja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus