Naiste ballaadid

03.02.2023 kell 19:00
Black box

Pühendusega Veljo Tormise kantaat-balletile “Eesti ballaadid”
Marion Selgall (vokaal, väikekannel), Helen Allikvee (vokaal), Mareta Pedak (vokaal), Karl Korts (elektroonika), Gonzalo Leonardo Muruaga Olguin (kitarr), Enrik Visla (viiul), Heliä Mailiis Viirakivi (flööt), Katia Skylar (liikumine, CPPM), Indrek Põldver (liikumine, Free Flow Studio), Anna Aizsilniece (kostüümid, Recycled.lv), Grete-Anete Ormus (grimm)

TASUTA

“Naiste ballaadid” on Veljo Tormise kantaat-balletile “Eesti ballaadid” pühendatud ja sellest inspireeritud kontsert. Muusikud ja lauljad võtavad üheskoos ette elektroonilise, kammerliku ja improvisatsioonilise rännaku Tormise vägevusega seatud hämarate eesti regilaulude radadel.

“Naiste ballaadid” on “Eesti ballaadide” naiste lood. Sünged lood, mis on paraku aktuaalsed ka tänapäeval. Vägisi suu ja käe võtmisest (millest muiste päästis neidusid nuga, mida nad enesekaitseks kandsid oma vööl), lapse hülgamisest ja tema taas omaks tunnistamisest, mehetapust, et taaskord päästa end soovimatust meesolevusest enda kõrval.

Jääb vaid loota, et nende lugude ärajutustamine aitab kaasa sellele, et me ise ja keegi meie ümber ei peaks kannatama, just nii nagu “Eesti ballaadide” epiloogi lõpus jäävad kaikuma sõnad “Tuleb tuuli, annab armu, paistab päeva, pead silitab”.

Marion Selgall

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus