„Nibelungi sõrmus”. ERSO ja EMTA sümfooniaorkester

22.11.2024 kell 19:00

Estonia kontserdisaal

Aile Asszonyi (sopran), Mati Turi (tenor), Taavi Tampuu (bariton)

EMTA meeskoor, EMTA sümfooniaorkester, ERSO

Dirigent Joseph Swensen

Kavas:
Richard Wagner/Joseph Swensen. „Sõrmuse odüsseia“ ning katkendid ooperitest „Reini kuld“, „Valküür“, „Siegfried“ ja „Jumalate hukk“

 

Novembris naaseb ERSO ette dirigent Joseph Swensen, sedapuhku eriti mastaapse projektiga. 2023. aasta mais tuli Toulouse’is esiettekandele tema „Sõrmuse odüsseia“. See on muusikaline teekond, mis põhineb Richard Wagneri tetraloogial „Nibelungi sõrmus“ ning kulgeb läbi kõigi nelja ooperi. See on harukordne võimalus kuulda tetraloogia muusikat, mis originaalis kestab ligi 15 tundi, ühte kontserdiõhtusse mahutatuna.

Kontserdi solistid on sopran Aile Asszonyi, tenor Mati Turi ja bariton Taavi Tampuu. Asszonyi dramaatiline sopran on eriti sobilik just Wagneri ja Straussi ooperite suurrollidesse. Ta on teine eestlane, kes on üles astunud maailma ühel võimsamal ooperisündmusel – Bayreuthi Wagneri festivalil. Mitmeid Wagneri rolle on laulnud ka Mati Turi. Koos Asszonyiga astus ta viimati lavale Vanemuise teatri lavastuses „Tristan ja Isolde“. Koos ERSOga on kontserdil laval Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri muusikud.

 

Kontserdi korraldaja ERSO

EMTA Kontserdi- ja Teatrimaja
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.