Noored klassikud @Viimsi Artium

10.02.2024 kell 12:00
Viimsi Artiumi kammersaal

Erik Leedjärv, Francesco Maggio, Meriliis Saar, Hans Joosep Alt (kitarr) ja Viimsi Muusikakooli kitarriõpilased

Kavas Eespere, Sisask, Valgre, Jõeleht, Ginastera jt

Pilet 12/8 Piletikeskusest

Erik Leedjärv alustas kitarriõpinguid Nõo Muusikakoolis Vaido Petseri käe all. 2019. aastal hakkas ta õppima Tartus Elleri koolis Peep Petersoni juures. Hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA) interpretatsioonipedagoogika suunal Heiki Mätliku kitarriklassis. Tema lemmikheliloojaks on Johann Sebastian Bach, kuid samas meeldib talle esitada ka kaasaja heliloojate teoseid, milles saab eksperimenteerida kõlavärvide ja dünaamikaga.

Hans Joosep Alt alustas kitarriõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis 7-aastaselt. Tema õpetajateks on olnud Julia Kahro-Reinman, Vahur Kubja ja Sulo Kiivit. Nüüd õpib ta teist aastast EMTA-s interpretatsioonipedagoogika suunal Kirill Ogorodnikovi kitarriklassis. Eriti meeldib talle renessanss- ja barokkmuusika.

Francesco Maggio alustas kitarri õpinguid juba 9-aastaselt. Ta on võitnud preemiaid Salento, Foggia, Amigdala kitarri konkurssidel. Alates 2022. aastast on Francesco Maggio olnud kitarriõpetaja Nino Serafini konservatooriumis. Iseäranis tunneb Francesco huvi kitarri kammermuusika vastu. Hetkel on ta EMTA-s õppimas ERASMUS vahetusüliõpilasena Heiki Mätliku kitarriklassis.

Meriliis Saar on lõpetanud klassikalise kitarri eriala Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis ning jätkab õpinguid EMTA-s Lauri Jõelehe ja Kirill Ogorodnikovi juhendamisel. Lisaks klassikalisele kitarrimängule meeldib talle end proovile panna erinevates stiilides ja koosseisudes, iseäranis köidab teda mitmesugune pärimusmuusika ning ansamblimäng.

 

Kontserdisari „Noored klassikud @Viimsi Artium“ esitleb Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Viimsi Muusikakooli noori muusikuid, kes on valmis end Artiumi publiku ees proovile panema. Samuti avaneb Viimsi Muusikakooli õpilastel võimalus kogenumatelt muusikutelt õppida ja inspiratsiooni ammutada. Ootame teid noortele kaasa elama!

 

Kontserdi korraldaja Viimsi Artium koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Viimsi Muusikakooliga