Olivier de Sagazan: HYBRIDATION

12.11.2022 kell 20:00
Vaba Lava Tallinna teatrikeskus

PILET 30/25 € PILETILEVIST

Kaks inimest panevad endale savi pähe, matavad end materjali sisse, juurivad välja oma identiteedi ja muutuvad elavateks teosteks, mis muteerub koos teise kehaga ja loob dialoogi, ühtesulamist, rivaalitsemist ja armastust. Kumbki omakorda kõigub nukunäitleja ja nuku vahel, teades, et küsimus identiteedist rajaneb seosel Teisega. Aga kui materjal nad pimestab, on nad sunnitud vaatama sissepoole, oma Mina sügavustesse. Põnevas, ekspressiivses, totaalses etenduses nihutavad nad laval identiteete teisenedes inimesest loomaks ja loomast erinevateks hübriidolenditeks. Meeletu ja pidurdamatu otsingu käigus läbistavad, kustutavad ja avavad nad oma näo kihid. Maalimine ja skulptuur muutuvad tantsu ja transi vahel asuvaks rituaali vormiks, kus improvisatsioon on maatriks.

Olivier de Sagazan on prantsuse skulptor, maali- ja etenduskunstnik. Pärast bioloogiaõpinguid pöördus ta maalimise ja skulptuuri poole mõttega seada kahtluse alla kogu orgaaniline elu. Tema kirest mateeriale elu sisse puhuda tuleneb idee katta oma keha saviga, et jälgida tekkivat “objekti”. Tema looming on ühtaegu nii õuduskunst kui rituaal, mis vaimustub hõimukunstist ja šamanismist ja tulemuseks võib olla nii performance, maal kui ka skulptuur. Tunda on tema Aafrika juurte mõju: Sagazan on pärit Kongost, kuid elanud ja töötanud pikka aega Prantsusmaal. Ta on teinud koostööd kunstnikega erinevatest valdkondadest: Wim Vandekeybus (tants), David Wahl (teater), FKA Twigs (muusika), Ron Frick ja Qiu Yang (film), Gareth Pugh ja Nick Knight (moekunst). 

Stephanie Sant on Maltal sündinud filmitegija, kirjanik ja etendaja, kes elab Pariisis. Varsti pärast Londoni Central Saint Martins College of Arts and Design lõpetamist magistrikraadiga alustas ta koostööd Olivier de Sagazaniga kahe tema loometöö kallal: „Hybridation” ja „La Messe de l’ ne”. Selle koostööga paralleelselt kirjutas ja lavastas ta Maltal kolm lühifilmi ning töötab praegu oma neljanda lühifilmi kallal, mida filmitakse Prantsusmaal. Tema töid on eksponeeritud näiteks Spazju Kreattivis (Malta), Friche la Belle de Mais (Prantsusmaa), Het Nieuwe Instituudis (Holland) ja 2019. aasta Veneetsia biennaalil. Ta on Lazuli stuudio kaasasutaja.

 

Etendus toimub 12. novembril kell 20:00 Vaba Lava Teatrikeskuses.
Kestab 1h