Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data01/virt48586/domeenid/www.ema.edu.ee/emtasaalid/wp-content/uploads/cache/3755b7f1bb62124fec3173905281763edcee6e3b.php on line 4

Olivier de Sagazan: TRANSFIGURATION

13.11.2022 kell 20:00
Vaba Lava Tallinna teatrikeskus

PILET 30/25 € PILETILEVIST

Prantsuse maalikunstnik, skulptor ja näitleja Olivier de Sagazan viib publiku hirmuäratavale teekonnale piinatud kunstniku psüühikasse. See on õudusunenägu, Antikristuse savitamine. Laval põlvitades, tulesädemeid õhutades ja suitsu liigutades ning lauldes on ta vaimude väljakutsumiseks valmis veidraks voodoo’ks. Kuid De Sagazan muundub ise väljakutsutavateks vaimudeks, üksteisele järgnevateks olenditeks, deemoniteks ja tontideks. Määrides savi oma näole saab skulptorist skulptuur. Ta paneb oma suletud silmadele kaks tühja musta pupilli ja teeb suu punaseks. Kihtide lisamisel suurenevad moonutused, veidrus areneb haripunkti. De Sagazan muutub lindudeks ja loomadeks. Ta on sulanud näoga koletis, kaame liialdus, ellu naasev muumia. Sagazan muudab oma identiteedi inimesest loomaks ja loomast erinevateks hübriidolenditeks. Savi ja õlgede abil teisendab ta end abstraktseteks, õõvastavateks tegelasteks, kes torkab endal silmad peast ja rebib siis end tükkideks. Ta läbistab, kustutab ja harutab lahti oma näo kihid, otsides meeletult uut olemust ja vormi. Lavastust “Transfiguration” on esitatud enam kui 300 korda 25 riigis.

Olivier de Sagazan on prantsuse maalikunstnik, skulptor ja etenduskunstnik. Pärast bioloogiaõpinguid pöördus ta maalimise ja skulptuuri poole mõttega seada kahtluse alla kogu orgaaniline elu. Tema kirest mateeriale elu sisse puhuda tuleneb idee katta oma keha saviga, et jälgida tekkivat “objekti”. Tema looming on ühtaegu nii õuduskunst kui rituaal, mis vaimustub hõimukunstist ja šamanismist ja tulemuseks võib olla nii performance, maal kui ka skulptuur. Tunda on tema Aafrika juurte mõju: Sagazan on pärit Kongost, kuid elanud ja töötanud pikka aega Prantsusmaal. Ta on teinud koostööd kunstnikega erinevatest valdkondadest: Wim Vandekeybus (tants), David Wahl (teater), FKA Twigs (muusika), Ron Frick ja Qiu Yang (film), Gareth Pugh ja Nick Knight (moekunst).

Etendus toimub 13. novembril kell 20:00 Vaba Lava Teatrikeskuses.
Kestab 1h