JÄÄB ÄRA! Õppejõud laval. Klaveriduo Kai Ratassepp – Mati Mikalai

30.04.2021 kell 19:00
Suur saal

Kavas Mozart, Debussy, Liszt

TASUTA

Pianistid Kai Ratassepp ja Mati Mikalai mängivad koos 1998. aastast. 2000. aastal pälvis ansambel II preemia rahvusvahelisel klaveriduode konkursil Kaunases ja II preemia Silvio Omizzolo klaveriduode konkursil Paduas. Samal aastal võideti I preemia ARD (Saksamaa Ringhäälingute Ühenduse) muusikakonkursil Münchenis. Duo on andnud soolokontserte ning esinenud orkestrite ees Saksamaal, Itaalias, Prantsusmaal, Inglismaal, Venemaal ja Eestis. Lisaks on osaletud paljudel rahvusvahelistel muusikafestivalidel. Ansambel on teinud koostööd selliste orkestritega nagu Kremerata Baltica, Berliini Saksa sümfooniaorkester, Mannheimi Rahvusteatri orkester, Peterburi Maria teatri noorteorkester, Eesti Riiklik sümfooniaorkester ja Tallinna Kammerorkester. Ansambli repertuaar hõlmab nii klassikalisi klaverimuusika teoseid kui ka nüüdismuusikat. Olulisel kohal on eesti kaasaegsete heliloojate looming – duo on ette kandnud Kriguli, Vihmandi, Sisaski, Reinvere jt uudisteoseid. 2000. aastal pälvis ansambel Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia.

Nii Kai Ratassepp kui ka Mati Mikalai on omandanud doktorikraadi Peep Lassmanni juhendamisel ning õpetavad klaverit Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ja Tallinna Muusikakeskkoolis. Mõlemad pianistid on võitnud mitmeid preemiaid kodumaistel ja rahvusvahelistel konkurssidel ning on hinnatud solistid ja kammermuusikud nii Eestis kui ka välismaal.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus