NB! JÄÄB ÄRA! Õppejõud laval. Tallinna Klaveriduo 45

02.12.2020 kell 19:00
Suur saal

NB! Seoses esineja haigestumisega jääb kontsert ära! Vabandame!
Nata-Ly Sakkos – Toivo Peäske
Kavas Brahms, Poulenc, Tamverk (maailmaesiettekanne)

TASUTA

Tallinna Klaveriduo pianistid on lõpetanud Tallinna Riikliku Konservatooriumi, Nata-Ly Sakkos Laine Metsa juures ja Toivo Peäske Anna Klasi ja Ada Kuuseoksa õpilasena. Koosmängu alustati 1974. aastal Leningradi Konservatooriumis, kus mõlemad täiendasid end kammeransambli assistentuur-stažuuris Tamara Fiedleri klassis. Duo esimene esinemine leidis aset 9. jaanuaril 1975. aastal Leningradi Konservatooriumi saalis ning esimene duokontsert Eestis toimus Estonia kontserdisaalis sama aasta detsembris. Tallinna Klaveriduo on osalenud paljudel festivalidel sellistes linnades nagu Jekaterinburg, Novosibirsk, Peterburi, Tbilisi, Šiauliai, Karlsruhe, Stockholm, Jyväskülä, London jt. Samuti on duo andnud arvukalt kontserte Eestis ning ka mitmetes endise Nõukogude Liidu linnade mainekates saalides, muuhulgas Peterburi Filharmoonia Suures ja Väikeses saalis. Duo on soleerinud paljude orkestrite ees ja andnud ühiseid kontserte Moskva Klaveriduoga (Jelena Sorokina – Aleksandr Bahtšijev) Peterburis, Moskvas, Jekaterinburgis ja Tallinnas. Lisaks on Tallinna Klaveriduo esiettekandele toonud ligi 70 teost eesti heliloojatelt, sh Jaan Räätsa, Lepo Sumera, Raimo Kangro, Alo Põldmäe, Johan Tamverki, Mati Kuulbergi ja paljude teiste looming. Viimastel aastatel on ansambel osalenud Eesti Klaveriorkestri koosseisus ja sealgi on ette kantud mitu uudisteost. Klaveriduo repertuaaris on praktiliselt kogu oluline muusika kahele klaverile ja hulk teoseid neljale käele.

Nata-Ly Sakkos töötab EMTA instrumentaalkammermuusika professorina ja TMKK kammeransambli osakonna juhatajana. Toivo Peäske on EMTA emeriitdotsent, alates 2002. aastast töötab ta Rakvere Muusikakooli direktorina. Samuti on ta Virumaa Kammerorkestri ja Virumaa Noorteorkestri dirigent ning alates 1992. aastast juhatab TMKK keelpilliorkestrit. Mõlemad pianistid tegutsevad ka ansamblistidena, olles partneriteks mitmetele eesti ja välismaa instrumentalistidele ja lauljatele. Duo on pälvinud mitmeid eriauhindu festivalidelt, kahel korral Kultuurkapitali aastastipendiumi ning Eesti muusika aastapreemia 1990. aastal. 2001. aastal autasustati pianiste Valgetähe medalitega. 2015. aastal andis Eesti Muusikanõukogu Tallinna Klaveriduole interpretatsioonipreemia.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus