JÄÄB ÄRA! Õppejõud laval. Toivo Nahkur (klaver)

26.03.2021 kell 19:00
Suur saal

Kavas Liszti transkriptsioonid Beethoveni, Schuberti ja Verdi teostest

Toivo Nahkur on sündinud 5. juulil 1947. aastal Väike-Maarjas õpetajate perekonnas. Muusikaõpinguid alustas ta 1956. aastal Rakvere Lastemuusikakoolis õpetaja Glafira Roi juures. Aastatel 1963–1967 õppis Toivo Nahkur Tallinna Muusikakeskkoolis klaveri erialal prof. Bruno Luki klaveriklassis ja kompositsiooni alal õpetaja Harri Otsa juures. Aastatel 1967–1972 jätkas ta õpinguid Tallinna Riiklikus Konservatooriumis (TRK) Bruno Luki käe all ning perioodil 1974–1977 täiendas ta ennast Moskva Gnessinite nim. Instituudi assistentuur-stažuuris prof. Maria Grinbergi juures.

Alates 1972. aastast on Toivo Nahkur klaveri eriala õppejõud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (endise nimega Tallinna Riiklik Konservatoorium), 1974. aastast on ta õpetanud ka Tallinna Muusikakeskkoolis.

Toivo Nahkuri sulest on ilmunud viis raamatut: „Vestlusi Bruno Lukiga” (1989), „Muusika läbi vaimu” I (2006), II (2010) ja III osa (2014) ning „Erna Saar endast ja Johannes Võerahansust” (2016).

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus