Piret Mikalai (klaver) ja Viimsi Muusikakooli õpilased

03.05.2023 kell 19:00
Viimsi Artiumi kammersaal

Kontserdisari “Noored klassikud @Viimsi Artium”
Piret Mikalai (klaver) ja Viimsi Muusikakooli õpilase

Piletid 10/7€ PILETILEVIST

Kontserdisari “Noored klassikud @Viimsi Artium” esitleb Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Viimsi Muusikakooli noori muusikuid. Nii saavad noored interpreedid end Artiumi publiku ees proovile panna, samuti avaneb Viimsi Muusikakooli õpilastel võimalus kogenumatelt muusikutelt õppida ja inspiratsiooni ammutada. Ootame teid kaasa elama!

Esinevad Viimsi Muusikakooli klaveriõpilased Nora Koppa, Susanna Peets, Karoli Veski, Astrid Kukk, Sofia Korotõtš, Emma Moiseenko, Mattias Must, Silvia Kalvet, Ralf Maapalu ja Karoly-Marian Kartau.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrandi Piret Mikalai (klaver) esituses kõlavad:
Claude Debussy. „Kujundid“ („Images“), II vihik
II „Kuu laskub templivaremete kohale“ („Et la lune descend sur le temple qui fût“)
III „Kuldkalad“ („Poissons d’or“)

Robert Schumann. „Kreisleriana“ op. 16

 

Piret Mikalai alustas klaveriõpinguid 2004. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Ira Flossi klaveriklassis. Alates 2016. aastast õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (EMTA), juhendajateks prof Peep Lassmann ja Mihkel Poll. Pärast bakalaureusekraadi omandamist aastal 2019 täiendas ta end Salzburgis Mozarteumi ülikoolis. Hetkel on Piret lõpetamas EMTA magistrantuuri.

Piret Mikalai on osalenud paljudel rahvusvahelistel ja vabariiklikel konkurssidel. Ta on saavutanud II preemia (2012) ning I preemia (2013) vabariiklikul noorte pianistide konkursil „Eesti kõla“; diplomi 5. rahvusvahelisel pianistide konkursil „Noor virtuoos“ Riias (2013); diplomi Stockholmi rahvusvahelisel muusika konkursil (2014); Eesti Klaveriõpetajate Ühingu preemia VIII Eesti pianistide konkursil (2014); aastatel 2014 ja 2015 laureaaditiitlid ning aastal 2016 I preemia vabariiklikul keskastme muusikakoolide vahelisel konkursil; finalisti diplomi 5. Riia rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil (2016), I koha Steini nimelisel pianistide konkursil (2019), II koha EMTA Beethoveni nimelisel konkursil (2020) ja I koha Laine Metsa nimelisel konkursil (2021). Aastal 2018 pälvis ta Lilian Semperi stipendiumi, 2020 Yamaha stipendiumi ja Helmi Valtmani nimelise stipendiumi. Ta on esinenud paljudel erinevatel lavadel ning soleerinud Narva Linnaorkestri, TMKK sümfooniaorkestri ja EMTA sümfooniaorkestri ees.

Koostöös Hanna Taubega pälvis ta I preemia Klaipedas toimunud rahvusvahelisel kammeransamblite konkursil (2015) ning I preemia konkurss-festivalil „Renaissance“ Gyumris (2016).

Piret Mikalai on osa võtnud Ivari Ilja, Igor Cognolato, Harald Ossbergeri, Pier Francesco Forlenza, Karl-Andreas Kolly, Alexander Kobrini, Mira Martšenko, Matti Raekallio jt meistrikursustest.

 

Korraldaja Viimsi Artium koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ja Viimsi Muusikakooliga