Sada suures saalis (NB! JÄÄB ÄRA!)

14.03.2020 kell 19:00
Suur saal

Con Fuoco Trio (USA): Robert Walzel (klarnet), Boris Vayner (vioola), Steven Glaser (klaver)
Kavas Mozart, Schumann, Smit, Balentine

TASUTA

Steven Glaser on Ohio riikliku ülikooli muusika osakonna klaveriprofessor. Glaser on õppinud Michigani ülikoolis ja Juilliardi koolis, kus ta pälvis Nadia Reisenbergi stipendiumi. Ta on võitnud auhinnalisi kohti paljudel klaverikonkurssidel, seal hulgas rahvusvahelisel Chopini konkursil New Yorgis, Liederkranzi konkursil ja Ameerika muusikute seltsi konkursil. Ta on olnud külalisprofessor Tel-Avivi ülikooli mainekas Buchmann-Mehta muusikakoolis. Glaser on juudi muusika propageerija ja Ohio riikliku ülikooli juudi muusika uurimise keskuse Meltoni teaduskonna silmapaistev liige. 

Gleser on andnud soolokontserte paljudes väärikates saalides nii Ühendriikides kui ka mujal maailmas. Arvukad kontsertreisid on teda viinud Iisraeli, Euroopasse, Kaug-Idasse ja Uus-Meremaale, teiste seas on ta esinenud Tel-Avivis, Jeruusalemmas, Kaohsiungis, Taipeis, Korfus, Chicagos, Clevelandis ja mujal. Kammermuusikuna esineb ta sageli Alardi ja Thouveneli keelpillikvartettidega, Quadriga klaverikvarteti ja koos klarnetist Robert Walzeliga duos Con Fuoco. Koos Walzeliga on Glaser salvestanud ka albumi pealkirjaga „Con Fuoco: duetid klarnetile ja klaverile”. Koos on nad andnud arvukalt kontserte Ameerika Ühendriikides, Euroopas ja Aafrikas. 

Venemaalt pärit Boris Vayneril on mitmekesine karjäär muusikas nii viiuldaja, pedagoogi kui ka dirigendina. Ta on omandanud bakalaureusekraadi Novosibirski muusikakolledžis ja Novosibirski riiklikus ülikoolis matemaatika erialal. Magistrikraadi vioola erialal sai ta Peterburi konservatooriumis ning Bostonis New Englandi konservatooriumis. Doktorikraadi tegi Vayner aga orkestridirigeerimise erialal Kansase muusika- ja tantsuülikoolis.

Alates 2005. aastast on Vayner Grammy-nominatsiooniga tunnustatud Peterburi keelpillikvarteti liige ning on ta on ansambli koosseisus teinud kaasa kontsertturneesid Põhja-Ameerikas, Lõuna-Ameerikas, Euroopas ja  Aasias. Tema karjääri kõrghetkedeks on olnud esinemised Lincolni keskuses ja Ameerika Ühendriikide kongressi raamatukogus, Concertgebouw ja Bridgewateri saalis, Dublini riiklikus kontserdimajas, King`s Place`is Londonis ja Peterburi Filharmoonia suures saalis. Ta on teinud koostööd selliste rahvusvaheliselt tunnustatud kunstnikega nagu Leon Fleisher, Michael Tree, Peter Donohoe, Anton Nel, David Shifrin ja Misha Dichter. Vayner on andnud meistriklasse paljudes USA ja kogu maailma kõrgkoolides, teiste seas San Francisco konservatooriumis, Toronto ülikoolis, Stephen F. Austini riiklikus ülikoolis ja Colima ülikoolis Mehhikos. Teda on kutsutud õpetama Peterburi rahvusvahelisel suveakadeemial, Montecito muusikafestivalil, Musica Mundi festivalil ja Alion Balticu rahvusvahelisel muusikafestivalil. Alates 2017. aastast on Vayner Kansase ülikooli muusikakooli teaduskonna liige. 

Klarnetist ja saksofonimängija Robert Walzel on lõpetanud Houstoni ülikooli magistrantuuri ning kaitsnud doktoritöö Põhja-Texase ülikoolis. Muusikakriitikud on tema  mängu puhul välja toonud suurepärast mängutehnikat, peenekoelist stiili ja sooja tooni. Walzel on andnud kontserte Ameerika Ühendriikides ja mujal maailmas, ühtekokku enam kui 25 riigis. Teda kutsutakse sageli andma meistriklasse ja loenguid maailma juhtivatesse muusikakoolidesse. Walzel on aktiivne jazz- ja maailmamuusika propageerija ning ta on esitanud ning salvestanud spetsiaalselt talle komponeeritud teoseid tunnustatud plaadifirmadele. Ta on töötanud üle kümne aasta Lubbocki sümfooniaorkestri klarnetirühma kontsertmeistrina. Lisaks on Walzel olnud rahvusvahelise klarnetiühingu president. Hetkel töötab Walzel Kansase ülikoolis muusika dekaanina ning on riikliku muusikakoolide liidu akrediteerimise komisjoni liige.  Pianist Steven Glaseriga on Walzel koos musitseerinud üle 30 aasta. 

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus