Sada suures saalis (NB! JÄÄB ÄRA!)

28.03.2020 kell 19:00
Suur saal

Mira Martšenko (Venemaa) klaveriõpilased
Maria Belokopõtova, Rodion Šakirov, Aleksandra Stõtškina, Sofia Menšikova, Valentin Malinin, Timofei Vladimirov, Anna McCargow, Jegor Sidorov
Kavas Mozart, Chopin, Rahmaninov, Skrjabin, Blumenfeld, Stravinski/Agosti, Prokofjev, Dvarionas, Hamelin

Pianist Mira Martšenko on Pjotr Tšaikovski nimelise Moskva Konservatooriumi juures asuva Muusikakeskkooli klaveriosakonna juhataja ja väljapaistev klaveripedagoog. Ta on lõpetanud Moskva Konservatooriumi 1989. aastal. Oma klaveriõpetajate õpetajate Heinrich Neuhausi ja Emil Gilelsi kaudu võib Martšenkot õigustatult pidada vene klaverikooli traditsioonide kandjaks. Martšenko on Londoni rahvusvahelise pianistide konkursi võitja, rahvusvahelise Vladigerovi nimelise pianistide konkursi laureaat, Balakirevi nimelise klaveriduode konkursi laureaat ning auhinnaliste kohtade võitja rahvusvahelisel Busoni konkursil ja esimesel Rahmaninovi konkursil. Lisaks sellele on Martšenko pälvinud Euroopa Klaveriõpetajate Ühingu eriauhinna väljapaistvate saavutuste eest pedagoogilises tegevuses. Martšenko on osalenud korduvalt nimekatel rahvusvahelistel festivalidel, ta annab regulaarselt soolo- ja kammerkontserte ning esineb solistina ka sümfooniaorkestrite ees. Tema ulatuslikus repertuaaris on teoseid barokist kuni nüüdisaja muusikani.

Moskva Konservatooriumi juures asuvas Muusikakeskkoolis on Martšenko õpetanud alates 1986. aastast (klaveriosakonna juhataja aastast 2016). Lisaks sellele annab ta tihti meistrikursusi Venemaal ja välismaal. Tema õpilased on võitnud rahvusvahelisi konkursse Suurbritannias, Hollandis, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Portugalis, Soomes, Ukrainas, Leedus, Kreekas, Venemaal ja Kasahstanis. Paljud tema õpilastest osalevad rahvusvahelise heategevusfondi New Names ning rahvusvahelise Vladimir Spivakovi heategevusfondi programmides. Mira Martšenko õpilased esinevad tihti Moskva Konservatooriumi erinevates saalides, Moskva rahvusvahelises muusikamajas, Roerichi muuseumis, Slobodkini Moskva kontserdikeskuses ja paljudes teistes mainekates kontserdipaikades. Martšenko aastatepikkune viljakas töö on pälvinud ka Venemaa kultuuriministri tunnustuse. Aastal 2013 nimetati ta ülevenemaalise konkursi „Parim laste kunstikoolide õpetaja“ võitjaks.

 

Kontserdisari „Sada suures saalis“

Sada aastat tagasi pandi alus eesti professionaalsele muusikaharidusele. Naljatledes võib öelda, et sada aastat on oodatud ka väärilist kontserdisaali, kus kuulajatele kõrgel tasemel kvaliteetseid muusikaelamusi pakkuda. EMTA kauaoodatud kontserdi- ja teatrimaja valmimisega on see unistus täitunud ning uue hoone südameks olev suur saal, mis mahutab korraga ligi 500 kuulajat, pakub Eesti parimat akustikat ja kaasaegseimaid tehnoloogilisi võimalusi. Lisaks EMTA 100 juubelisündmustele käivitub käesoleval hooajal kontserdisari „Sada suures saalis“, mis oma mitmekülgsete kontsertidega publikule uut kontserdisaali tutvustab. Juubeliaastale vääriliselt on uue kontserdisarja esinejateks eesti tippmuusikud, EMTA üliõpilaste paremik ning mainekad külalisinterpreedid partnerülikoolidest ja mujalt.

„Sada suures saalis“ – kõrgetasemelise muusikaprogrammiga kontserdisari Tallinna südalinna moodsaimas kontserdimajas!

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus