Sada suures saalis

23.10.2019 kell 19:00
Suur saal

Vaskpillikvintett NyNorsk (Norra)
Ingrid Eliassen (trompet), Jørgen Arnesen (trompet), Daniel W. Kjellesvik (metsasarv), Ingebjørg Bruket (tromboon), Berger Iver Færder (tuuba)
Kaastegevad Sean Bell (kontratenor, Norra), Liis Viira (harf)
Kavas Asheim, Ho, Viira, Tulev (maailmaesiettekanne)

TASUTA

Norra vaskpuhkpillikvintett NyNorsk asutati 2015. aasta detsembris. Kvintett keskendub peamiselt nüüdismuusikale ja erinevatele crossover`i projektidele ning on teinud koostööd metsosopran Tora Augestadi, kontratenor Sean Belli, näitleja Ivar Nergaardi ja eksperimentaalse löökpillitrio Pinquinsiga. NyNorsk on oma lühikese tegevusaja jooksul olnud juba 16 Norra helilooja teose esmaesitajad, seal hulgas Nils Henrik Asheimi, Therese Birkelund Ulvo ja Marcus Pause teostele. Nad on esinenud mitmetel Norra mainekatel muusikafestivalidel. Hetkel on kvintetil käsil oma esimese CD salvestamine, mis ilmub 2020. aastal LAWO Classics plaadimärgi all. 

 

Kontserdisari „Sada suures saalis“

Sada aastat tagasi pandi alus eesti professionaalsele muusikaharidusele. Naljatledes võib öelda, et sada aastat on oodatud ka väärilist kontserdisaali, kus kuulajatele kõrgel tasemel kvaliteetseid muusikaelamusi pakkuda. EMTA kauaoodatud kontserdi- ja teatrimaja valmimisega on see unistus täitunud ning uue hoone südameks olev suur saal, mis mahutab korraga ligi 500 kuulajat, pakub Eesti parimat akustikat ja kaasaegseimaid tehnoloogilisi võimalusi. Lisaks EMTA 100 juubelisündmustele käivitub käesoleval hooajal kontserdisari „Sada suures saalis“, mis oma mitmekülgsete kontsertidega publikule uut kontserdisaali tutvustab. Juubeliaastale vääriliselt on uue kontserdisarja esinejateks eesti tippmuusikud, EMTA üliõpilaste paremik ning mainekad külalisinterpreedid partnerülikoolidest ja mujalt.

„Sada suures saalis“ – kõrgetasemelise muusikaprogrammiga kontserdisari Tallinna südalinna moodsaimas kontserdimajas!

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus