Signum Quartet (Saksamaa)
09.05.2024 kell 19:00
Suur saal
PILET 15 € PILETIKESKUSEST, (üli)õpilased ja pensionärid tasuta (piiratud kohad)
Sissepääsuks vajalik tasuta pääse Piletikeskusest! Palun võta kaasa soodustust tõendav dokument!
Florian Donderer (viiul), Annette Walther (viiul), Xandi van Dijk (vioola), Thomas Schmitz (tšello)
Kaastegevad EMTA üliõpilased Toomas Hendrik Ellervee (viiul), Ruta Kuļikovska (vioola), Yumiko Matsuyama (viiul), Niklas Schröder (tšello), Alexander González Pavlova (viiul), Kristin Klesment (vioola), Elle Isabel Lindpere (viiul), Andres Metspalu (tšello)
Kavas Haydn, Brahms, Janáček
Kavas:
Joseph Haydn. Keelpillikvartett op. 76 nr 3 C-duur, „Emperor” („Keisrikvartett“)
Leoš Janáček. Keelpillikvartett nr 2 „Intimate Letters”
Johannes Brahms. Keelpillikvartett op. 51 nr 1 c-moll
Signum Quartet on esinenud sellistes kontserdisaalides nagu Wigmore Hall Londonis, Concertgebouw Amsterdamis, Pariisi Filharmoonia, Konzerthaus Viinis, Kölni Filharmoonia, Elbphilharmonie Hamburgis ja BBC Proms ning teinud koostööd selliste muusikutega nagu Nils Mönkemeyer, Dominique Horwitz, Jörg Ottensa Widmann, Daniel Ottensamer, Nicolas Altstaedt ja Elisabeth Leonskaja. 2023. aastal tegi ansambel oma debüüdi Carnegie Hallis New Yorgis.
Ansambli muusikakataloog annab tunnistust nende laiast stiililisest haardest: kammemuusika tippheliloojate kõrval on nad salvestanud Wolfgang Rihmi, Thomas Adèsi, Jörg Widmanni ja Kevin Volansi teoseid. Nende salvestus Erkki-Sven Tüüri Keelpillikvartett nr. 2 “Lost Prayers” plaadifirmale ECM võitis 2021. aasta Eesti Muusikaauhindade jagamisel aasta klassikaalbumi tiitli.
Pärast mitmete auhindadega pärjatud albumit “Aus der Ferne” (Diapason D’Or, Opus Klassik), jätkas Signum Quartet oma Schuberti tsüklit plaadifirma PENTATONE alt teosega “Ins stille Land”, süvenedes veelgi helilooja keelpillikvartettide ja laulude omavaheliste seoste otsimisse.
2015. aastal käivitas kvartett oma uuendusliku sotsiaalmeedia projekti #quartweet, kus igas vanuses ja erineva võimekusega heliloojaid kutsutakse Twitteris säutsuma 140 või vähema noodi pikkust kvartetti. Projekt on pälvinud palju meedia tähelepanu ning seda on kajastatud telekanalites Deutschlandfunk, BBC In Tune ja BR U-21. Kaastegevate heliloojate hulka kuuluvad Bruno Mantovani, Grawemeyeri auhinna võitjad Brett Dean ja Sebastian Currier ning Pulitzeri preemia laureaat Caroline Shaw.
2022. aastal asutas kvartett oma Bremenis asuva projekti SIGNUM open space, mida toetab Neustart Kultur. See on sait proovide, salvestuste, töötubade ja haridusalgatuste jaoks ning interaktiivseks teabevahetuseks avalikkusega. Lisaks toimuvad interdistsiplinaarsed projektid, nagu näitused, ettelugemised, tants ja seminarid tunnustatud õppejõududega.
Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus