„Šostakovitši kümnes“

20.02.2020 kell 19:00
Estonia kontserdisaal

EMTA sümfooniaorkester ja ERSO
Solist Mantas Šernius (IX Eesti pianistide konkursi I preemia laureaat)
Dirigent Paul Mägi
Kavas Šostakovitš, Prokofjev

Piletid 25/18 €

PILETILEVI  PILETIMAAILM

Traditsioonilisel ERSO ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri ühisel kontserdil astub solistina orkestri ette pianist Mantas Šernius. Mantas Šernius alustas klaveriõpinguid 2001. aastal Druskininkai muusikakoolis Leedus, kus tema õpetaja oli Natalia Sokolenko. Viieteistaastasena kolis Mantas Kaunasesse, kus õppis edasi Birute Kumpikiene käe all. Pärast kooli lõpetamist jätkas ta õpinguid Šotimaa Kuninglikus Konservatooriumis professor Fali Pavri juhendusel ning alates 2015. aastast on Mantas olnud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Ivari Ilja õpilane, töötades ka magistrikraadi omandamise suunas kammermuusika alal, milles teda juhendab professor Marje Lohuaru. Mantas on kogunud auhindu mitmetelt rahvusvahelistelt pianistide konkurssidelt, sh konkurss Music Without Limits (Leedu, 2005) – peaauhind; rahvusvaheline pianistide konkurss Kaunas Sonorum (Leedu, 2011) – II koht; Euroopa muusikakonkurss Citta di Moncalieri (Itaalia, 2012) – I koht; rahvusvaheline muusikakonkurss eMuse (Kreeka, 2018) – I koht; rahvusvaheline P. I. Tšaikovski mälestuskonkurss pianistidele (Hiina, 2019) – I koht. Mantas Šernius on IX Eesti pianistide konkursi I preemia laureaat ning pälvis samuti Eesti Kontserdi ja Pärnu Linnaorkestri eripreemiad.

Dirigendipuldis on Vanemuise teatri muusikajuht ja peadirigent Paul Mägi, kes hinnatud orkestri- ja ooperidirigendina on juhatanud sümfooniaorkestreid nii Euroopas kui Ameerikas. Lisaks Rahvusooper Estoniale, kus ta tegutses aastaid kunstilise juhi ja peadirigendina, on ta teinud koostööd Soome Rahvusooperi, Rootsi Kuningliku Ooperi, Malmö Ooperi, Nantes’i Ooperi, Moskva ooperiteatriga Helikon jpt. Paul Mägi on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia orkestridirigeerimise professor ja Stockholmi Kuningliku Muusikakõrgkooli külalisprofessor.

Kontserdi peateoseks on Šostakovitši kümnes, pikka aega kavandatud ning vahetult pärast Stalini surma valminud sümfoonia.

Paul Mägi: “Šostakovitš, 20. sajandi silmapaistvaim helilooja, kõnetab oma sügavalt läbitunnetatud ja meisterlikult teostatud loominguga ka 21. sajandi vastuvõtlikku inimest. Tema kümnes sümfoonia on ere üldistus inimloomuse vastuoludest läbi muusika voolava jõu.”

Lisainfo: www.erso.ee

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Riiklik Sümfooniaorkester koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiaga