Taani-Balti keelpillikvartett
24.08.2021 kell 19:00
Suur saal
Palun täitke registreerimisvorm hiljemalt 23. augustiks, et saaksime Teid nimekirja lisada: forms.gle/y4F36UgFCCZwaqqr8
Taani ja Eesti ametlike diplomaatiliste suhete 100. aastapäeva tähistamiseks on moodustatud rahvusvaheline keelpillikvartett muusikutega Taanist, Eestist, Lätist ja Leedust.
Christina Åstrand (viiul), Mari-Katrina Suss (viiul), Sandra Klimaitė (vioola), Elīza Sestule (tšello)
Kavas Čiurlionis, Nielsen, Vasks, Pärt
Kvartett esitab kontserdil mängijate kodumaade tuntud heliloojate muusikat. Kvarteti esituses kõlavad Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia suures saalis Mikalojus Konstantinas Čiurlionise keelpillikvartett c-moll (1903), Carl Nielseni keelpillikvartett g-moll (1888), Peteris Vasksi keelpillikvartett nr 2 (1984) ning Arvo Pärdi Fratres (1977/1989).
Kvartetis mängib silmapaistev Taani viiuldaja, Taani Rahvusliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister Christina Åstrand, kellega koos astuvad üles Eesti viiuldaja Mari-Katrina Suss, Leedu vioolamängija Sandra Klimaitė ning Läti tšellist Elīza Sestule.
Christina Åstrand on väga mitmekülgne viiuldaja, kes tegutseb nii solisti kui kammermuusikuna ning on juba aastast 1993 Taani Rahvusliku Sümfooniaorkestri kontsertmeister. Ta on pälvinud oma karjääri jooksul mitmeid märkimisväärseid auhindu ja riiklikke autasusid ning oli 2019. aastal Põhjamaade Nõukogu muusikapreemia nominent.
Mari-Katrina Suss on omandanud bakalaureuse- ja magistrikraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning seejärel jätkanud õpinguid ka doktoriõppes. Ta töötab Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ning on Prezioso keelpillikvarteti kauaaegne liige. Kammermuusikuna on esinenud Eestis ja paljudes välisriikides ning osalenud mitmete heliplaatide salvestustel.
Leedust pärit Sandra Klimaitė on lõpetanud Rahvusvahelise Čiurlionise Kunstide Kooli ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureuse- ja magistriõppe. Sandra Klimaitė osaleb aktiivselt erinevates kammermuusika ja orkestriprojektides, sh Junges Musikpodium Dresden-Veneetsia, Animato Stiftung, Göteborgi Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkester, Faroe Island Musical Meetings, Eesti Sinfonietta, Põhjamaade Sümfooniaorkester. 2018. aasta sügisel soleeris ta EMTA sümfooniaorkestri ees, esitades Cecil Forsythi vioolakontserdi. Alates 2016. aastast töötab ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestris.
Elīza Sestule on omandanud bakalaureusekraadi Jāzeps Vītolsi nimelises Läti Muusikaakadeemias ja õpib praegu seal magistrantuuris. Ta on võitnud mitmeid konkursse ning ta omab ka mitmekesist orkestrimängu kogemust.
NB! Üritusel saavad osaleda üksnes vaktsineerimiskuuri läbinud, COVID-19 haiguse läbi põdenud või negatiivse testitulemusega inimesed. Kontserdi külastamiseks peab Teil olema võimalik esitada kehtiv tõend koos isikut tõendava dokumendiga. Täpsem info: www.kul.ee/covid-tervisetoend.
Sündmuse korraldaja: Taani Kultuuri Instituut Eestis, Lätis ja Leedus.