Tallinna Kammerkoor 60

13.05.2022 kell 19:00
Suur saal

Dirigeerivad Heli Jürgenson ja Kärolin Tuisk

10.90 – 30.90€ PILETILEVIST

Eesti vanim kammerkoor – Tallinna Kammerkoor – tähistab tänavu oma 60. sünnipäeva. Pidulikul juubelikontserdil meenutame koos möödunut ja naudime muusikat. Kuulda saab teoseid nii koori algusaegadest kui ka päris värsket repertuaari.

Tallinna Kammerkoor kogunes helilooja Uno Naissoo algatusel eksperimentaalkoorina Eesti Heliloojate Liidu juures 1962. aastal. Tegu oli esimese kammerkooriga Eestis ja terves toonases Nõukogude Liidus. Algaastatel oli kokku kutsutud elukutselistest muusikutest koosneva koori ülesanne tutvustada Eesti heliloojate põnevat uudisloomingut ning täiendada Eesti Raadio fonoteeki. Tänapäeval koosneb koor harrastuslauljatest, kelle seas leiab väga erinevate valdkondade ja elualade esindajaid ning keda ühendab armastus kõrgetasemelise koorimuusika vastu.

Koor on võitnud mitmeid auhindu kodumaistel ja rahvusvahelistel koorikonkurssidel. Värskeimad neist on 2019. aastal A-kategooria I koht Tuljaku võistulaulmisel ning 2020. aastal XV Eesti Kammerkooride Festivali Grand Prix.

Sündmuse korraldaja: Tallinna Kammerkoor