Tärkav.VaskID

15.10.2020 kell 19:00
Suur saal

Politsei- ja Piirivalveorkester
Solist: Indrek Vau (trompet)
Dirigent: Hando Põldmäe
Kavas kaheksa esmaettekannet

Piletid: Piletilevi

Kevadel toimuma pidanud, ent viiruskriisi tõttu ära jäänud kontsert jõuab viimaks publiku ette! „Tärkav.VaskID“ on uudisloomingu kontsert, mille pealkiri võiks ka olla „Mitte ainult messing“ või „Müüdimurdja“ – puhkpilliorkester koosneb paljudest erinevatest muusikainstrumentidest ning esitatav repertuaar ei pruugi olla alati vali ja marsitaktis. Kontserdil kõlab kaheksa esmaettekannet puhkpilliorkestrile: sel kevadel 90. sünniaastapäeva tähistanud Eino Tambergi Concertino op 129 Eesti esmaettekanne (solist Indrek Vau), kuue EMTA tudengi uudislooming ning Pärt Uusbergi vanade tantsude süidi esmaettekanne.

Samal õhtul on fuajees võimalik tutvuda kõigi kontserdil esitatavate teoste partituuridega. Lisaks sellele paneb Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum üheks päevaks välja Eesti heliloojate nii rariteetsemaid kui ka rohkem esitatud puhkpilliorkestrite teoste käsikirjalised partituurid. Kontserdi vaheajal saab publik valida oma lemmikteose, mis kuulutatakse välja kontserdi lõpus, kui teatatakse ka rahalise preemia saaja, kelle valib orkester. Kontserdi õhtujuhid on helilooja Liisa Hirch ning trombonist Johannes Kiik.

Kontserdil kuuleb kaheksat esmaettekannet:

Paul DANIEL „Ümberpöördumatu“

Tõnis LEEMETS „Noodilood“

Hanna Kata NORMA „Marss“

Marcelo POLITANO „Atlantic Wandering“

Andrea SORDANO „Śūnyatā“

Eino TAMBERG „Concertino trompetile ja puhkpillidele op 129“ (Eesti esmaettekanne), solist Indrek Vau

Davide UMBRELLO „Valged ööd“

Pärt UUSBERG „Süit vanadest tantsudest“
I Ouverture
II Allemande
III Courante
IV Sarabande
V Menuet
VI Bourree
VII Gigue

Müügil on ka kõiki kontserdil kõlavaid teoseid ja heliloojaid tutvustav kavaraamat, mille saab osta kohapeal sularaha eest (tavahind 2 €, toetajakava 5 € / 10 €, mille tulu läheb MTÜ Puhkpillimuusika Kojale projekti korralduskulude katteks).

KONTSERDI TAUST

Kontserdil on kokku saanud kaks projekti: üheltpoolt EMTA kompositsioonitudengite projekt ühele kutselisele koosseisule uudisloomingu kirjutamiseks ning teisalt Puhkpillimuusika Koja algatatud valdkondlik arendusprogramm, mis on inspireeritud 2016.–2017. aastal toimunud tärkava koorihelilooja programmist „Sahtlist saali“.

Toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Eesti Autorite Ühing, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Muusika Infokeskus, Karlova Kohv, Talmar&Põhi, Radisson Blu Sky Hotel.

Korraldajad: Puhkpillimuusika Koda, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia vabaloomingu osakond, Politsei- ja Piirivalveorkester