„Tärkav. VaskID“ (NB! JÄÄB ÄRA!)

25.03.2020 kell 19:00
Suur saal

EMTA kompositsiooni eriala konkursil osalevate puhkpilliorkestrile loodud võistlustööde esitlus ja konkursi autasustamistseremoonia
Politsei- ja Piirivalveorkester
Solist Indrek Vau (trompet)
Dirigent Sami Ruusuvuori (Soome)
Kavas Tamberg (Eesti esiettekanne), Uusberg (maailmaesiettekanne) ja EMTA kompositsioonitudengite uudisteosed puhkpilliorkestrile

Kontsert toimub kahes osas:

I pooles kõlavad kuue Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengi esmaettekanded

II pooles kõlavad Tambergi ja Uusbergi teosed ning toimub EMTA üliõpilaste kompositsioonikonkursi autasustamine (sh publikupreemia väljakuulutamine)

 „Tärkav. VaskID“ on uudisloomingu kontsert, mille pealkiri võiks ka olla „Mitte ainult messing“ või „Müüdimurdja“ – puhkpilliorkester koosneb paljudest erinevatest muusikainstrumentidest ning esitatav repertuaar ei pruugi olla alati vali ja marsitaktis. Kontserdil kõlab kaheksa esmaettekannet puhkpilliorkestrile, sealhulgas sel kevadel 90. sünniaastapäeva tähistava Eino Tambergi Concertino op 129 Eesti esmaettekanne (solist Indrek Vau). Et puhkpillide eri värve avada, on lisaks Tambergi ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudengite teostele kõlamas ka Pärt Uusbergi uudislooming.

Kontsert on inspireeritud tärkava koorihelilooja programmist „Sahtlist saali“, mis toimus 2016–2017. aastal ja osutus väga populaarseks nii osalejate kui ka publiku hulgas. Programmi järgmise osa „Tärkav. VaskID“ on algatanud ja vedanud Puhkpillimuusika Koda. Seekord on partnerina projekti kaasatud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia ning kõlavad EMTA kompositsiooni eriala konkursil osalevad puhkpilliorkestrile loodud võistlustööd. Lisaks on kontserdil uuendusena ka kutseliste heliloojate esiettekanded. Programm soovib kontserdiõhtuga avada puhkpilliorkestrit kui laiapaletset instrumenti nii helilooja kui ka kuulaja jaoks.

Samal õhtul on EMTA kontserdi- ja teatrimaja fuajees võimalik tutvuda kõigi kontserdil esitatavate teoste partituuridega. Lisaks sellele paneb Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum üheks päevaks välja eesti heliloojate nii rariteetsemaid kui ka rohkem esitatud puhkpilliorkestrite teoste käsikirjalised partituurid. Kontserdi vaheajal toimub parima EMTA tudengi teose publikupreemia hääletus.

Kontserdil kuuleb kaheksat esmaettekannet:
Paul Daniel „Ümberpöördumatu“
Tõnis Leemets „Noodilood“
Hanna Kata Norma „Marss“
Marcelo Politano „Atlantic Wandering“
Andrea Sordano „Śūnyatā“
Eino Tamberg Concertino trompetile ja puhkpillidele op 129 (Eesti esmaettekanne), solist Indrek Vau
Davide Umbrello „Valged ööd“
Pärt Uusberg „Süit vanadest tantsudest“

 

Piletid
Kontserdile pääseb tasuta pileti alusel, mis tuleb välja võtta Piletilevist või tund enne algust kohapeal. Ilma kehtiva pileti või kutseta ei ole võimalik kontserdile pääseda. Piletid on määratud istekohtadega.

Müügil on ka kõiki kontserdil kõlavaid teoseid ja heliloojaid tutvustav kavaraamat, mille saab osta kohapeal sularaha eest (tavahind 2 €, toetajakava 5 € / 10 €).

 

Toetajad: Kultuuriministeerium, Eesti Kultuurkapital, Politsei- ja Piirivalveamet, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum, Eesti Muusika Infokeskus, Karlova Kohv, Talmar&Põhi, Kubja Ürditalu

 

Sündmuse korraldaja: MTÜ Puhkpillimuusika Koda