JÄÄB ÄRA! Tudengineljapäev veebis. Anete Vinkel (flööt), Evita Lohu (klaver), Jakob Peäske (fagott)
11.03.2021 kell 18:00
Anete Vinkel (1996) alustas flöödiõpinguid 7-aastaselt Tallinna Muusikakeskkoolis Mihkel Peäske juhendamisel ning omandas 2019. aastal bakalaureusekraadi Hollandis Maastrichti Konservatooriumis Philippe Benoit’ flöödiklassis. Lisaks on ta õppinud aastatel 2016–2017 Leipzigis Irmela Boßleri juures. Vinkel on osalenud meistrikursustel ning võtnud eratunde sellistelt flötistidelt nagu Samuel Coles, Kersten McCall, Henrik Wiese, Renate Greiss, Vincent Lucas, Christina Fassbender jt. Ta on pälvinud I ja II preemia Karlis Strahli nim noorte flötistide konkursil „Jaunais flautists“ Lätis (2011, 2012), III koha noorima mängijana vabariiklikul puhkpillimängijate konkursil (2012), I koha rahvusvahelisel konkursil Stockholmis (2015), I preemia keskastme muusikakoolide vahelisel konkursil (2015) ning III koha Tampere rahvusvahelisel flöödikonkursil (2019). Vinkel on soleerinud Tallinna Kammerorkestri, TMKK sümfooniaorkestri, Uue Tänava Orkestri ning Haapsalu Muusikakooli kammerorkestri ees. Samuti on ta esinenud koos ERSO, Pärnu Linnaorkestri ning Eesti Sinfoniettaga. 2018. aastast on Vinkel Läänemere Filharmooniaorkestri liige. Samal aastal võitis ta Lõuna-Hollandi Filharmooniaorkestri akademisti koha ning pälvis Hustinxi nim preemia aktiivse kontserttegevuse ja mitme esmaettekande eest Belgias ja Hollandis Velum Trioga.
Jakob Peäske (1998) alustas fagotimänguga Tallinna Muusikakeskkoolis Peeter Sarapuu käe all ning jätkab õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureuseõppes. Õppeaastal 2019/20 täiendas ta end Berliinis prof Volker Tessmanni juures. Peäske on interpreedina pälvinud arvukalt tunnustust: I koht vabariiklikul konkursil „Parim noor instrumentalist“ (2011, 2013), I koht rahvusvahelisel Eduards Mednisi nimelisel noorte muusikute konkursil (2011, 2013), I koht keskastme muusikakoolide vahelisel konkursil (2014–2016) ja grand prix (2017), II koht ja parima Rootsi helilooja teose esituse preemia rahvusvahelisel konkursil Stockholmis (2015), III koht konkursil „Kaunas Sonorum“ (2018) ning I koht ja grand prix Eesti interpreetide konkursil puhkpillidele (2018). Peäske on valitud Verbier’ festivali (Šveits) ja Euroopa Liidu Noorteorkestrisse, samuti on ta Läänemere Filharmooniaorkestri ja Eesti Festivaliorkestri liige. Peäske töötab Pärnu Linnaorkestris ning on esinenud Tallinna Kammerorkestri, Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli sümfooniaorkestri, Uue Tänava Orkestri, TMKK sümfooniaorkestri, Virumaa Kammerorkestri ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri solistina. Ta on telesaate „Klassikatähed 2016“ poolfinalist ning hooajast 2018/19 töötab ta ERSO fagotirühma abikontsertmeistrina.
Evita Lohu (1997) alustas klaveriõpinguid Kehtna Kunstide Koolis Hele Saarse juures ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis Kersti Sumera juhendamisel. Hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Polli klaveriklassis. Õppeaastal 2018/19 täiendas ta end Erasmus+ programmi raames Weimari Franz Liszti nim Muusikakõrgkoolis prof Grigory Gruzmani klaveriklassis. Ta on osa võtnud Igor Cognolato, Ivari Ilja, Gintaras Januševiciuse, Peep Lassmanni, Harald Ossbergeri, Niklas Pokki, Toomas Vana, Lauri Väinmaa, Irina Zahharenkova ja Andrius Žlabyse meistriklassidest. Lohu on pälvinud tunnustust mitmetel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Neist kaalukaimaks võib pidada 2019. aasta novembris saavutatud III preemiat IX Eesti pianistide konkursil. Lohu on esinenud olulisemates kontserdisaalides mitmel pool üle Eesti, samuti Lätis, Leedus, Poolas ja Saksamaal. 2016. aasta märtsis tegi ta oma orkestridebüüdi Riias noorte sümfooniaorkestriga. Ta on soleerinud ka Tallinna Muusikakeskkooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestrite ning ERSO ees.
Sündmuse korraldajad: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus, Maardu Kultuuri- ja Infokeskus