Tudengineljapäev

13.02.2020 kell 18:00

Maardu Vaba Aja Keskus (Keemikute 12b, Maardu)

TASUTA

Karl Tipp (saksofon), Lea Valiulina (klaver)

Kavas Bonneau, Milhaud, Rahmaninov, Demersseman, Eespere, Tipp

Karl Tipp (1995) alustas muusikaõpinguid Paide Muusikakoolis, mille lõpetas klaveri erialal Astrid Silla klassis. Samas koolis hakkas ta ka Olavi Oismanni käe all saksofoni õppima. Klassikalise saksofoni õpingud jätkusid Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis aastatel 2011–2015 Lauri Sepa juhendamisel. 2019. aastal omandas ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia bakalaureusekraadi ning praegu õpib saksofoni EMTA magistrantuuris Olavi Kasemaa juures. 2016. aastal alustas ta Otsa koolis ka kompositsiooniõpinguid Tatjana Kozlova-Johannese juhendamisel ning lõpetas selle eriala 2017. aastal. Karl on osalenud Fabio Niederi meistrikursusel ning ka Loomelabori suvekursusel, kus teda juhendasid Liis Viira, Tauno Aints ja Maria Kõrvits. 2016. aastal võitis ta heliloomingukonkursi „Noor helilooja 2016“ teosega „Ilma“. 2015. aastal viibis Karl vahetusõpilasena Varssavis, õppides Karol Szymanovsky nimelises koolis Alicja Wołyńczyki juures ja 2017/2018. õppeaastal viis Erasmuse vahetusprogramm ta Küprosele, kus teda juhendas Yiannis Miralis. Samuti on ta täiendanud end Johannes Thorelli, Johann van der Lindeni, Elliot Riley, Ashu Kejariwali, Alfonso Padilla ja Elari Ann Evansi saksofoni meistrikursustel. Lisaks solistitegevusele on Karl teinud koostööd ka Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri ja Rahvusooper Estonia orkestriga. Ta on edukalt osalenud mitmetel konkurssidel nii Eestis kui ka välismaal. 2017. aasta novembrikuus toimus Küprosel Solon Mihaelidese nimeline konkurss, kus Karl pälvis vanimas vanusegrupis (18–29 eluaastat) I koha. 2018. aastal võitis ta I preemia Eesti Interpreetide konkursil puhkpillidele ning 2019. aastal I koha puhkpillide kategoorias Jerevanis toimunud konkursil „Renaissance“. Sellel aastal osaleb Karl telesaates „Klassikatähed“.

Lea Valiulina (1995) alustas klaveriõpinguid Narva Kreenholmi Muusikakoolis Olga Zrjanina ja Riina Vohta juures. Lisaks klaverile õppis ta ka orelit, võttes tunde Tuuliki Jürjo käest. Järgnesid õpingud Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Ülle Sisa ja Ralf Taali juhendamisel. Seejärel astus Lea Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse prof Ivari Ilja klaveriklassi ning aasta hiljem läks vahetusüliõpilaseks Londonisse Guildhalli Muusika- ja Teatrikooli, kus tema õpetajaks oli Joan Havill. 2018. aasta kevadel omandas Lea prof Peep Lassmanni juhendamisel EMTA bakalaureusekraadi. Sama aasta sügisel oli tal võimalus täiendada end Peterburi Konservatooriumis. Hetkel jätkab Lea õpinguid EMTA magistrantuuris prof Lassmanni käe all. Lea on võitnud I preemia rahvusvahelisel laste orelifestivalil 2008. ja 2011. aastal ning pälvinud II koha VII vabariiklikul instrumentaalkontsertite konkursil Narvas 2009. aastal. Samuti on ta korduvalt olnud kolme kooli pianistide konkursi laureaat. 2019. aasta sügisel saavutas ta IX Eesti pianistide konkursil eripreemia helilooja Pärt Uusbergi uudisteose parima esituse eest. Lea on esinenud nii solisti kui ka kammermuusikuna koos viiuldaja Ann Meeta Teppo ja tšellist Ruslan Petroviga arvukatel kontsertidel ja festivalidel ning võtnud osa konkurssidest ja meistrikursustest Eestis, Venemaal, Lätis, Soomes, Saksamaal, Itaalias ja Inglismaal. Samuti on ta teinud erinevate projektide raames koostööd mitme orkestriga, sh Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester, Narva Linna Sümfooniaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, EMTA Sümfooniaorkester ja Tallinna Rahvusvaheline Noorteorkester.

 

Sündmuse korraldaja: Maardu Kultuuri- ja Infokeskus koostöös Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskusega