Tudengipühapäev. Sofia Khvichia (klaver)

28.04.2024 kell 14:00
Kammersaal

Kontserdisari „Tudengipühapäev”
Kavas J. S. Bach, Beethoven

TASUTA

Kavas:

Johann Sebastian Bach. Partita nr 3 a-moll BWV 827

Ludwig van Beethoven. Sonaat nr 21 C-duur op. 53 „Waldstein”

 

Sofia Khvichia (sündinud 2002) alustas klaveriõpinguid kuueaastaselt Nõmme muusikakoolis Vladimira Ljutova klassis. Alates 2016. aastast jätkas ta õpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis Marja Jürissoni ja Age Juurikase juures. Hetkel õpib Sofia Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Age Juurikase ja prof Peep Lassmanni klassis.
Sofia on aastate vältel olnud aktiivne ja edukas konkursidel osaleja. 2019. aasta novembris sai temast IX Eesti pianistide konkursi finalist ning Eesti klaveriõpetajate ühingu preemia laureaat. 2021. aastal esines ta Mänttä muusikafestivalil Soomes. 2020. ja 2023. aastal pälvis Sofia Eesti Rahvuskultuuri Fondi Lilian Semperi nimelise stipendiumi.
Sofia on soleerinud Tallinna Kammerorkestri ja ERSO ees ning osalenud Mira Marchenko, Irina Zahharenkova, Eteri Anjaparidze, Mihkel Polli, Ada Kuuseoksa, Kalle Randalu, Alexander Kobrini jt meistrikursustel.

 

Kontserdisari „Tudengipühapäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus