Tudengiteisipäev (NB! JÄÄB ÄRA!)

17.03.2020 kell 19:00
Kammersaal

Trio Tarinàni: Vittoria Ecclesia (klarnet), Paolo Pellegrini (klarnet), Johannes Ruotsalainen (klaver)
Kavas Chopin, Ruotsalainen (maailmaesiettekanne)

TASUTA

Soome-Itaalia Trio Tarinàni asutati 2019. aasta alguses kolme sõbra poolt. Muusikud tutvusid 2016. aastal, kui õppisid vahetusüliõpilastena Eesti muusika- ja teatriakadeemias. Ansamblis mängivad pianist Johannes Ruotsalainen ja klarnetististid Vittoria Ecclesia ja Paolo Pellegrini, moodustades nõnda üsna haruldase koosseisu. Vaatamata ebatavalisusele olid muusikud veendunud koosmusitseerimise mõttekuses. Ansambli pianist ja helilooja Ruotsalainen asus arranžeerima oma varasemat loomingut. Samuti on ta loonud täiesti uusi teoseid just Trio Tarinànile. 2019. aasta märtsis alustas ansambel teose „Closure – Comfort in Confrontation” proovidega. Debüütkontsert leidis aset Soome publiku ees sama aasta augustis. Käesoleval aastal annab trio mitmeid kontserte Itaalias.

Vittoria Ecclesia alustas klarnetimänguga 11-aastaselt kohalikus paraadansamblis. Hiljem lõpetas ta bakalaureuseõpingud kõrgeima hindega Guido Cantelli konservatooriumi Novaras prof Sandro Tognatti juhendamisel. Õpingute ajal kandideeris ta Erasmus+ stipendiumile ning täiendas end ühe semestri Eesti muusika- ja teatriakadeemias. Sel perioodil õnnestus tal võita ka ERSO Akadeemia konkursil esimene koht. Pärast bakalaureusekraadi on ta end täiendanud eraviisiliselt mitmete tunnustatud professorite käe all Torinos ja Milanos. Ecclesia on osalenud erinevatel meistrikursustel Itaalias ja mujal. Oma karjääri jooksul on ta esinenud koos Tallinn International Youth Orchestraga, Monferrato orkestriga, Torino teatri ja La Scala orkestritega ning EMTA Sinfoniettaga. Ecclesia on andnud klarneti- ja muusikatunde oma kodulinnas. Hetkel on tal käsil magistriõpingud prof Toomas Vavilovi klarnetiklassis Eesti muusika- ja teatriakadeemias. Ecclesia on DoRa+ stipendiaat.

Paolo Pellegrini on õppinud klarnetit Brescias Veronica Gambara muusikakeskkoolis. Seejärel lõpetas ta Luca Marenzio konservatooriumi õpetaja Alessandro Travaglini juhendamisel 2015. aastal ning magistrantuuri 2017. aastal õpetajate Roberto Ganderi ja Roberta Gottardi juhendamisel Bolzanos Claudio Monteverdi konservatooriumis. Magistriõpingute ajal võimaldas Erasmus+ stipendium tal õppida ühe semestri Eesti muusika- ja teatriakadeemias prof Toomas Vavilovi käe all. Õppeaastal 2017/2018 osales ta Scatola Sonora edasijõudnute kursustel Roomas tunnustatud klarnetisti Calogero Palermo juhendamisel. Pellegrini on võtnud osa rahvusvaheliselt tunnustatud muusikute Davide Bandieri, Christoffer Sundqvisti ja Luca Lucchetta meistriklassidest. Ta on mänginud Darmstadti Euroopa noorteorkestris, Bolzano Haydni orkestris, Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ja Bazzini Consortis. 2018. aasta suvel võttis ta osa Järvi Akadeemia noorte sümfooniaorkestrist. Sama aasta detsembris võitis ta II koha Eesti interpreetide konkursil. Praegu õpib ta kammermuusika magistrantuuris Eesti muusika- ja teatriakadeemias ning on DoRa+ stipendiaat.

Johannes Ruotsalainen lõpetas 2018. aasta kevadel muusikapedagoogika eriala Savonia rakenduskõrgkoolis, kus tema klaveriõpetajaks oli Katariina Liimatainen. Õpingute ajal pälvis ta esimese koha VIII Kuopio klaverikonkursil. Ta on esinenud soolo- ja Lied’i-duo pianistina ning kammermuusikaansamblite koosseisus Venemaal, Saksamaal, Portugalis ja Eestis. Käesoleval ajal on Ruotsalainen lõpetamas magistriõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalise klaveri erialal Marko Martini ja Peep Lassmanni juhendamisel. Õpingute vältel on ta osalenud arvukates meistriklassides, sh Ristomatti Marini, Alexander Kobrini, Luís Pipa ja Erik T. Tawaststjerna juures.
2018. aasta juunis avaldas Ruotsalainen oma debüütalbumi „Moments of Sincerity“, millel kõlavad tema bakalaureuseõpingute ajal valminud heliteosed. 2019. aastal kirjutas tauut muusikat vastasutatud kammermuusikaansamblile Trio Tarinàni, kuhu kuuluvad ka klarnetistid Vittoria Ecclesia ja Paolo Pellegrini. Ansambel esines esmakordselt 2019. aasta augustis Soomes ning see oli ka esimene kord, kui Ruotsalainen pianist-heliloojana tunnipikkuse kontserdi vältel vaid enda loodud muusikat esitas.

***

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid. 

 

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus