Tudengiteisipäev. Piret Mikalai (klaver)

03.11.2020 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Beethoven, Chopin, Schumann

TASUTA

Kontserdil kõlavad kolm teost, mis on pärit 19. sajandi esimesest poolest. Ometi erinevad nad väga nii oma sisult kui ka vormilt. Beethoveni sonaat op. 78 koosneb kahest kontrastsest osast. Lüürikat täis esimesele osale järgneb karakteerne ja elav finaal. Chopini barkarool op. 60 on unistava ja pisut nukra alatooniga, kuid ühtlasi orkestraalse kõlaga pala. Schumanni kaheksast fantaasiapalast koosnev „Kreisleriana“ op. 16 on üks romantismiajastu olulisematest klaveriteostest. Läbi muusika kajastuvad meeleheitel helilooja kõige sügavamad tunded ja kiiresti vahelduvad hingeseisundid.

 

Piret Mikalai

 

Piret Mikalai (1997) alustas klaveriõpinguid 2004. aastal Tallinna Muusikakeskkoolis Ira Flossi klaveriklassis. Alates 2016. aastast õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, juhendajateks prof Peep Lassmann ja Mihkel Poll. Eelmisel õppeaastal täiendas ta end Salzburgis Mozarteumi ülikoolis. Piret on osalenud mitmetel rahvusvahelistel ja vabariiklikel konkurssidel. Ta on saavutanud II preemia (2012) ning I preemia (2013) vabariiklikul noorte pianistide konkursil „Eesti kõla“, diplomi V rahvusvahelisel pianistide konkursil „Noor virtuoos“ Riias (2013), diplomi Stockholmi rahvusvahelisel muusika konkursil (2014), Eesti Klaveriõpetajate Ühingu preemia VIII Eesti pianistide konkursil (2014), laureaaditiitli (2014, 2015) ning I preemia (2016) vabariiklikul keskastme muusikakoolide vahelisel konkursil, finalisti diplomi V Riia rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil (2016), I koha Steini nim pianistide konkursil (2019) ja II koha EMTA Beethoveni nim pianistide konkursil (2020). Aastal 2018 pälvis ta Lilian Semperi stipendiumi ning 2020. aastal võitis Yamaha stipendiumikonkursi. Ta on esinenud paljudel erinevatel lavadel ning soleerinud Narva Linnaorkestri, TMKK sümfooniaorkestri ning EMTA sümfooniaorkestri ees. Piret on osa võtnud Ivari Ilja, Igor Cognolato, Harald Ossbergeri, Pier Francesco Forlenza, Paolo Bidoli, Karl-Andreas Kolly, Alexander Kobrini, Mira Martšenko jt meistrikursustest. Koos Hanna Taubega pälvis ta I preemia Klaipedas toimunud rahvusvahelisel kammeransamblite konkursil (2015) ning I preemia konkurss-festivalil „Renaissance“ Gyumris (2016).

***

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Palume kõigil kontserdikülalistel alates esmaspäevast, 12. oktoobrist 2020 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontsertidel kanda maski. Ühekordseid maske saab osta kontserdi eel ka saaliteenindajalt. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid. Palume publikul lähtuda üritusel kohapeal jagatavatest juhistest.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus