Tudengiteisipäev. Sandra Laagus (metsosopran), Evita Lohu (klaver)

17.11.2020 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Brahms, Chopin, Liszt, Mozart, Rahmaninov, Ravel, Rossini

TASUTA

Kontserdil esineb duo koosseisus Sandra Laagus (metsosopran) ja Evita Lohu (klaver). Kõlavad laulud prantsuse, saksa ja eesti heliloojatelt. Lisaks kuuleb klassikalisi aariaid ning sooloteoseid klaverile.

 

Sandra Laagus (1998) alustas muusikaõpinguid viiuli erialal Häädemeeste Muusikakoolis. 2013. aastal suundus ta õppima Tallinna Muusikakeskkooli Aino-Marika Riikjärve viiuliklassi ning pärast põhikooli lõpetamist jätkas samas koolis õpinguid laulu erialal. 2018. aastast õpib Sandra Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Juhan-Hannes Tralla lauluklassis. 2019. aasta sügisel osales ta NordOpera programmi raames Rootsis Drottningholmi palee teatris toimunud David Sterni barokklaulu meistrikursusel. Sandra on pälvinud auhinnalisi kohti mitmetel konkurssidel, sh II koht kolme kooli konkursil (2016), diplom Leedus toimunud rahvusvahelisel konkursil „Kaunas Sonorum“ (2017) ja III koht Narva rahvusvahelisel konkurss-festivalil „Noor laulusolist“ (2017).  Ta on soleerinud Tallinna Muusikakeskkooli kontserdil „Kivimäe virtuoosid“ Tallinna Kammerorkestri ees ning ka Drottningholmi palee teatri barokkansambli ees.

 

Evita Lohu (1997) alustas klaveriõpinguid Kehtna Kunstide Koolis Hele Saarse juures ja jätkas Tallinna Muusikakeskkoolis Kersti Sumera juhendamisel. Hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Polli klaveriklassis. Õppeaastal 2018/19 täiendas ta end Erasmus+ programmi raames Weimari Franz Liszti nim Muusikakõrgkoolis prof Grigory Gruzmani klaveriklassis. Ta on osa võtnud Igor Cognolato, Ivari Ilja, Gintaras Januševiciuse, Peep Lassmanni, Harald Ossbergeri, Niklas Pokki, Toomas Vana, Lauri Väinmaa, Irina Zahharenkova ja Andrius Zlabyse meistriklassidest. Evita on pälvinud tunnustust mitmetel vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel. Neist kaalukaimaks võib pidada 2019. aasta novembris saavutatud III preemiat IX Eesti pianistide konkursil. Evita on esinenud olulisemates kontserdisaalides mitmel pool üle Eesti, samuti Lätis, Leedus, Poolas ja Saksamaal. 2016. aasta märtsis tegi ta oma orkestridebüüdi Riias noorte sümfooniaorkestriga. Ta on soleerinud ka Tallinna Muusikakeskkooli ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestrite ning ERSO ees.

***

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus