Tudengiteisipäev. Andro Manzoni

08.12.2020 kell 19:00
Kammersaal

Hannah Wirnsperger, Mirja Mattinen, Juan Fran Cabrera, Kristjan Kannukene, Yestyn Griffith, Seo-hwon Ji, Áki Sebastian Frostason
Kavas Andro Manzoni

TASUTA PÄÄSE PILETILEVIST

NB! Kui olete otsustanud mingil põhjusel kontserdile mitte tulla, palume sellest esimesel võimalusel teada anda aadressil kontsert@eamt.ee, et saaksime teie pileti tühistada.

Algselt keelpillikvartetile kirjutatud ning hiljem kaheksale või rohkemale heligeneraatorile ümber seatud kompositsioon TGC (Tone Generator Compositions) on osa 2019. aasta septembris algatatud uurimusest „Rhythmic Analysis of Frequency Beating“ („Sageduste tuiklemise rütmiline analüüs“). Uurimistöö peamiseks eesmärgiks on analüüsida muusikalise keele ja siinuslainete psühhoakustilise potentsiaali vahelist suhet. Uurimus põhineb sellistel auditiivsetel nähtustel nagu heli tuiklemine, kombineeritud toonid ehk nn Tartini toonid, binauraalne tuiklemine, Shepardi toon, laine interferents jne. Vajadus taolise uue uurimuse järele tuleneb tõsiasjast, et psühhoakustika valdkond on siiani piisavalt avastamata ning selle potentsiaali saaks rakendada erinevates suundades (meditsiin, arhitektuur või füüsika).

Andro Manzoni

Andro Manzoni (1994) on Horvaatiast Krki saarelt pärit löökpillimängija ja helilooja. Alates 14. eluaastast on ta tegutsenud Rijeka linnas, tehes koostööd mitmesuguste kunstivaldkondade (luule, tants, muusika) esindajatega ning on saavutanud palju loomingulisi kontakte nii kodu- kui ka välismaiste artistidega. 8-aastase Rijeka perioodi ajal lõpetas Manzoni Rijeka Ülikooli inseneriteaduskonna elektriinseneeria alal. 2016. aastal astus ta Trieste Giuseppe Tartini nim Konservatooriumisse, kus õppis kolme aasta jooksul jazzi ja kaasaegset muusikat, pöörates erilist tähelepanu rütmilisele komplekssusele ja improvisatsioonile. Erasmus+ programmi raames jätkab Manzoni õpinguid Tallinnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias, uurides ja arendades kaasaegse kunsti esitusviise. Hetkel õpib ta nüüdismuusika interpretatsiooni ja loome magistriprogrammis CoPeCo. Viimase 12 aasta jooksul on ta osalenud rohkem kui 30-s muusika ja heliinstallatsiooniga seotud projektis ning on kirjutanud kaks uurimistööd: „Tools for the Development of Rhythmic Complexity“ ja „Rhythmic Analysis of the Frequency Beating“. Lisaks on Manzoni Horvaatia kunstifestivali „All That Jazz“ ja kultuuriürituste programmi „Jazz on Jaz“ kaasasutaja ning korraldaja.

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus