JÄÄB ÄRA! Tudengiteisipäev. Cristina Ortiz Díaz (flööt). Lea Valiulina (klaver)

04.05.2021 kell 19:00
Kammersaal

Kaastegev Ralf Taal
Kavas Rahmaninov, Rameau, Ravel, Tobias-Duesberg, Bonis, Chaminade jt

TASUTA

Cristina Ortiz Díaz (1994) alustas muusikaõpinguid 6-aastaselt Hispaanias Villarrobledo linnas ning jätkas seejärel õppimist Albacetes Tomás de Torrejón y Velasco nim konservatooriumis Virginia Romero käe all. 2015. aastal astus ta Madridi Kuningliku Konservatooriumi bakalaureuseõppesse flöödi (Vicente Martínezi klass) ning barokkflöödi (Guillermo Peñalveri klass) erialale. Hetkel õpib ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuris Oksana Sinkova käe all. Díaz on osa võtnud Álvaro Octavio, Wilbert Hazelzeti, Kersten McCalli, Miguel Ángel Angulo, Barthold Kuijkeni, Riccardo Gianni, Mónica Raga, Antonio Ariase ja teiste flötistide meistrikursustest. Ta on soleerinud Madridi Kuningliku Konservatooriumi barokkorkestri ees ning teinud koostööd mitme teise Hispaania orkestriga. Díaz on olnud edukas mitmel kammermuusika konkursil: kvintett Dulcinea liikmena on ta võitnud teise (2018) ja ansambel Effimera mängijana esimese (2019) preemia Rookiebox platvormi korraldatud talentide konkursil. 2019. aasta aprillis aitas Díaz organiseerida ja läbi viia Villarrobledo esimest vanamuusika festivali. Õpingute kõrval on ta tegutsenud ka flöödiõpetajana Munera ja El Provencio koolides.

 

Lea Valiulina (1995) alustas klaverimänguga Narva Kreenholmi Muusikakoolis Olga Zrjanina ja Riina Vohta juures. Lisaks klaverile õppis ta ka orelit, võttes tunde Tuuliki Jürjo käest. Järgnesid õpingud Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Ülle Sisa ja Ralf Taali juhendamisel. Seejärel astus Valiulina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiasse prof Ivari Ilja klaveriklassi, omandades bakalaureusekraadi 2018. aastal. Õpingute ajal oli tal võimalus täiendada end Londonis Guildhalli Muusika- ja Draamakoolis Joan Havilli juhendamisel ja ka Peterburi Konservatooriumis. Hetkel jätkab Valiulina õpinguid EMTA magistrantuuris prof Peep Lassmanni käe all. Valiulina on võitnud I preemia rahvusvahelisel laste orelifestivalil 2008. ja 2011. aastal ning pälvinud II koha VII vabariiklikul instrumentaalkontsertite konkursil Narvas 2009. aastal. Samuti on ta korduvalt olnud kolme kooli pianistide konkursi laureaat. 2019. aasta sügisel saavutas ta IX Eesti pianistide konkursil eripreemia helilooja Pärt Uusbergi uudisteose parima esituse eest. Valiulina on esinenud nii solistina kui ka kammermuusikuna koos viiuldaja Ann Meeta Teppo ja tšellist Ruslan Petroviga arvukatel kontsertidel ja festivalidel ning võtnud osa konkurssidest ja meistrikursustest Eestis, Venemaal, Lätis, Soomes, Saksamaal, Itaalias ja Inglismaal. Samuti on ta teinud erinevate projektide raames koostööd mitme orkestriga, sh Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli Sümfooniaorkester, Narva Linna Sümfooniaorkester, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, EMTA Sümfooniaorkester ja Tallinna Rahvusvaheline Noorteorkester, ning töötanud organistina Tallinna Peeteli kirikus.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus