Tudengiteisipäev. Guido Gualandi (oboe), Tiiu Sisask (klaver)

10.11.2020 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Britten, Schumann, Poulenc, Milhaud, Tüür, Kõrvits

TASUTA

Guido Gualandi (1981) on õppinud Bolognas G. B. Martini konservatooriumis Giuliano Giuliani juures ning Karlsruhe Muusikakõrgkoolis Thomas Indermühle juhendamisel. Samuti on ta täiendanud end Christian Schmitti juures Stuttgartis. Aastatel 2005–2008 töötas Gualandi Bolognas Mozarti Orkestris, osaledes dirigent Claudio Abbado juhatusel ka mitmetel orkestri plaadistustel. Vahemikus 2010–2011 oli ta Stuttgarti Filharmoonia orkestri liige, aastatel 2012–2017 Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestri oboerühma kontsertmeister ning hooajal 2014/2015 külalisena Rootsi Kammerorkestri soolo-oboemängija. Alates 2016. aastast on Gualandi Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri oboerühma kontsertmeister.

 

Tiiu Sisask (1986) lõpetas 2005. aastal Tallinna Muusikakeskkooli Kersti Sumera klaveriklassis ja 2013. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri prof Ivari Ilja käe all. Ta on end täiendanud ka Saksamaal Karlsruhe Muusikakõrgkoolis prof Kalle Randalu juures. 2015. aastal omandas Sisask EMTAs teise magistrikraadi kammeransambli erialal prof Matti Reimanni juhendamisel. Praegu õpib ta EMTA doktorantuuris kammeransambli erialal Kai Ratassepa ja Mati Mikalai juures ning Grazi Muusikakõrgkooli magistrantuuris klaveriduo erialal Gil Garburgi ja Sivan Silveri käe all. Sisask on osalenud mitmetel meistrikursustel, sh Walter Blankenheimi, Walter  Groppenbergi, Vera Gornostajeva, Gil Garburgi ja Arvo Pärdi juhendamisel.

Tiiu Sisask on osalenud mitmel olulisel konkursil ning pälvinud preemiaid, teiste seas I koht Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kammermuusika konkursil viiuldaja Mari Targoga (2007). Duos pianist Maila Laidnaga on saavutatud III koht XXV Rooma rahvusvahelisel klaveriduode konkursil (2015), I koht Maria Yudina nim konkursil Peterburis klaveriduode kategoorias (2019) ja II koht rahvusvahelisel konkursil Filadelfias Itaalias (2019). Sisask on teinud koostööd selliste lauljatega nagu Jie Yin, Sigrid Mutso, Anu-Mari Uuspõld, Anna Dõtõna, Maria Melaha ning samuti Euroopa Kultuuripealinna Segakooriga. Samuti on ta esinenud soolokontsertidega Eestis, Soomes, Rootsis ja Saksamaal. 

Tiiu Sisask on Urmas Sisaski mitme teose esmaesitaja. Koos heliloojaga on ta regulaarselt esinenud Jäneda muusikatähetornis ja astronoomiahuviliste kokkutulekutel. Lisaks on ta salvestanud Urmas Sisaski muusikat Klassikaraadiole koostöös trompetist Mart Kiviga. 2015. aastal osales Tiiu Urmas Sisaski šamanistlikul multimeediaetendusel „Universumi armastus“.

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Palume kõigil kontserdikülalistel alates esmaspäevast, 12. oktoobrist 2020 Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontsertidel kanda maski. Ühekordseid maske saab osta kontserdi eel ka saaliteenindajalt. Peame sündmuste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid. Palume publikul lähtuda üritusel kohapeal jagatavatest juhistest.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus