Tudengiteisipäev. Hyewon Chung (klaver)

09.05.2023 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Prokofjev, Chopin, Schumann

TASUTA

Kavas:

 

Sergei Prokofjev (1891-1953)

10 pala balletist “Romeo ja Julia” op. 75

 

Frederic Chopin (1810-1849)

“Andante spianato et grande polonaise brillante” Es-duur op. 22

 

Robert Schumann (1810-1856)

Klaverikontsert  a-moll op. 54

(Orkestripartii klaveril: Mihkel Poll)

 

Hyewon Chung on sündinud 2000. aastal Lõuna-Koreas Seoulis ning alustanud klaverimänguga 9-aastaselt. Kodumaal kestnud õpingute jooksul võitis ta muuhulgas auhinnalise koha Seouli noorte muusikute konkursil. 2018. aastal alustas Chung bakalaureuseastme õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Polli juhendamisel ning hetkel jätkab tema käe all õppimist magistrantuuris. Hyewon Chung on võitnud III koha EMTA-sisesel klaveri eriala üliõpilaste konkursil 2019. aastal ning osalenud samal aastal Anton Rubinsteini nim rahvusvahelisel noorte pianistide konkursil Düsseldorfis, pälvides seal diplomi. Ühtlasi oli ta 2019. aastal IX Eesti pianistide konkursi poolfinalist. 2020. aasta septembris saavutas Chung III koha EMTA Beethoveni nim konkursil ning 2021. aasta mais II preemia rahvusvahelisel klaverikonkursil „Orbetello Junior Piano Competition“. 2021. aasta novembris mängis ta IV Tallinna rahvusvahelise pianistide konkursi poolfinaalis ning pälvis eripreemia.

Hyewon Chung on esinenud XII rahvusvahelisel festivalil KLAVER ja EMTA festivalil müriaadFEST, mänginud EMTA suure saali avamisel ning astunud üles mitmetel kontsertidel. Samuti on ta soleerinud ERSO, EMTA sümfooniaorkestri ja EMTA kammerorkestri ees. Chung on osa võtnud Igor Cognolato, Vladimir Dulovi, Christiane Karajeva, Mira Martšenko, Tom Ostrovskise, Antti Siirala, Alexander Kobrini jt meistriklassidest. Chung on EMTA stipendiaat.

 

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

 

Korraldaja EMTA kontserdi- ja etenduskeskus