JÄÄB ÄRA! Tudengiteisipäev. Klaveriduo Ilana Lode – Medeinė Mickevičiūtė

03.05.2022 kell 19:00
Kammersaal

Kontsert jääb esineja haigestumise tõttu ära! Vabandame!

TASUTA

Ilana Lode omandas bakalaureusekraadi prof Jānis Maļeckise juures Jāzeps Vītolsi nim Läti Muusikaakadeemias ning jätkas õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Ivari Ilja ja prof Helin Kapteni (saateklass) juhendamisel. Hetkel õpib Lode EMTA doktorantuuris loovuurimuse suunal. Ta on osalenud kodumaistel ja rahvusvahelistel konkurssidel Lätis, Leedus, Eestis ja Prantsusmaal. Lode on soleerinud orkestri Sinfonia Concertante (dirigent Andris Vecumnieks), DD orkestri (dirigent Jānis Liepiņš) ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri (dirigent Olari Elts) ees. Ta on osa võtnud Andrejs Osokinsi, Diana Ketleri, Alexander Kobrini, Matti Raekallio, Leif Ove Andsnesi ja paljude teiste väljapaistvate pianistide meistriklassidest.

Leedu pianist Medeinė Mickevičiūtė on aktiivne muusik, andes kontserte ja võttes edukalt osa erinevatest konkurssidest nii kodu- kui välismaal, sh Lätis, Eestis, Venemaal, Prantsusmaal, Itaalias ja Maltal. Ta on mänginud koos Šiauliai kammerorkestri ja Šiauliai puhkpilliorkestriga ning andnud soolokontserte Saksamaal, Gruusias ja Serbias. Mickevičiūtė on kaks korda pälvinud diplomi Leedu Vabariigi presidendilt Dalia Grybauskaitėlt. Medeinė Mickevičiūtė  on huvitatud ka nüüdismuusikast: ta teeb koostööd Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia kompositsiooniosakonnaga ning salvestab üliõpilaste helitöid, samuti esineb nii solisti kui kammermuusikuna nüüdismuusika kontsertidel ja festivalidel. Mickevičiūtė on lõpetanud Leedu Muusika- ja Teatriakadeemia prof Jurgis Karnavičiuse klassis ning õpib praegu Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Ivari Ilja juhendamisel.

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus