JÄÄB ÄRA! Tudengiteisipäev. Karis Trass (metsosopran), Karolina Žukova (klaver). Matleena Lauha (klaver), Nuria Díaz (hääl, viiul)

18.05.2021 kell 19:00
Kammersaal

Kavas Schubert, Brahms, Schumann, Poulenc, Fauré, Skrjabin, Crumb, Vierne jt

TASUTA

Matleena Lauha (1997) on pärit Soomest ning on õppinud klaverit Espoo Muusikainstituudis. Ta on omandanud bakalaureusekraadi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning jätkab hetkel õpinguid EMTA magistrantuuris Age Juurikase ja Marrit Gerretz-Traksmanni juhendamisel. 2017. aastast õpib ta ka improvisatsiooni Jaak Siku käe all. Lauha on täiendanud end Maj-Britt Thesleffi, Hui-Ying Liu-Tawastsjerna, Carlos Jurise, Junio Kimaneni, Ivari Ilja, Irina Zahharenkova jt pianistide juures. Lauha esineb nii solisti kui ka kammermuusiku ja improvisaatorina ning soovib alati tuua oma mänguga publiku ette midagi uut. 

Madridis sündinud Nuria Díaz Fuentes (2001) on õppinud viiulit Adolfo Salazari nim konservatooriumis prof Farid Fasla käe all. Samuti on ta võtnud eratunde klaveri ja kompositsiooni alal. Hetkel jätkab ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Harry Traksmanni ja prof Arvo Leiburi juures. Díaz Fuentes on osa võtnud Dora Bratchkova, Agustin León Ara, Tatiana Samouili, Aitzol Iturriagagoitía, Lara Levi ja Rasumowsky Quarteti meistrikursustest. Ta on esinenud mitmetel kontsertidel ja festivalidel, sh Proyecto Musical Villa de Lerma (2016), Erasmuse projekt „When words fail, music speaks“ Belgradis (2017), festival Päivölas (2018) ning rahvusvaheline Allegro Vivo suveakadeemia Austrias (2019). Muusika kõrval tegeleb Díaz Fuentes jooga ning kirjutamisega.

Karis Trass (1996) on õppinud flööti Nõmme Muusikakoolis ja laulmist Georg Otsa nim Tallinna Muusikakoolis Ljudmilla Dombrovskaja-Keisi juures. 2019. aastal omandas ta bakalaureusekraadi klassikalise laulu erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Heli Veskuse käe all ning jätkab hetkel õppimist EMTA magistrantuuris. Magistriõpingute ajal on ta täiendanud end Berliinis Hanns Eisleri nim Muusikakõrgkoolis Anna Samuili lauluklassis. Ta on osalenud Bo Rosenkulli ja Hermann Keckeisi meistriklassides ning võtnud tunde Kamal Khani ja Jón Þorsteinssoni juures. Trass on laulnud solistina Kiili vanamuusikaansambli koosseisus ning osa võtnud Savonlinna ooperikoori tööst. Ta on osalenud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lavastuses „Dido ja Aeneas“ (lavastaja Stephan Jöris) ning rahvusooperi ja EMTA koostöös etendunud Mozarti ooperis „Figaro pulm“, milles laulis Cherubino rolli. Rahvusooper Estonia külalissolistina on Trass kaasa teinud lastelavastuses „Suur munamägi“ liblikas Liisina (2004) ning Gounod’ ooperis „Romeo ja Julia“ Stéphanona (2019–…). Rahvusooperiga on Trassi sidunud veel mitmed koostööprojektid, näiteks Vana Tallinn Gala (2018, 2019) ning Georg Ots 100 gala (2020). 2020. aasta sügisel osales Trass mainekal Virgilijus Noreika nim laulukonkursil, kus jõudis poolfinaali.

Karolina Žukova (1995) alustas klaveriõpinguid 5-aastaselt. 2002. aastal astus ta Tallinna Muusikakeskkooli Ira Flossi klaveriklassi, mille lõpetas 2014. aastal. Sama aasta sügisel alustas ta õpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Sten Lassmanni juhendamisel. Õppeaastal 2017/2018 täiendas ta end Frankfurdi Muusika- ja Esituskunstide Akadeemias prof Alexej Gorlatchi klaveriklassis. 2019. aasta sügisest õpib ta samas kõrgkoolis klaverikammermuusika erialal prof Angelika Merkle klassis. Žukova on pälvinud tunnustust nii solistina kui ka kammermuusikuna: 2016. aastal osales ta klaverikvintetiga Kodumaine viisik Riia rahvusvahelisel kammeransamblite konkursil, kus saavutati I koht ning eripreemia Kapustini kvinteti väljapaistva esituse eest. 2018. aasta märtsis saavutas Žukova duos viiulimängija Hans Christian Aavikuga diplomi ja Audronė Vainiūnaitė eripreemia Stasys Vainiūnase nim rahvusvahelisel kammeransamblite konkursil. Solistina on ta pälvinud finalisti diplomi rahvusvahelisel pianistide konkursil Jurmalas ja Stockholmis. Žukova on solisti ja kammermuusikuna esinenud Norras, Šveitsis, Rootsis, Inglismaal, Saksamaal, Leedus, Lätis ning mitmetes Eesti linnades. Alates 2019. aasta novembrist on ta Live Music Now fondi stipendiaat.

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus