JÄÄB ÄRA! Tudengiteisipäev. Karmen Palusoo (flööt), Jolán Kiss (flööt). Karl Johan Nutt (klaver)

11.05.2021 kell 19:00
Kammersaal

Kaastegev Jana Peäske (klaver)
Kavas Muczynski, Mozart, Telemann, Doppler, Haydn, Nielsen, Lemba jt

TASUTA

Karmen Palusoo (1997) alustas muusikaõpinguid Rapla Muusikakoolis Angela Katkosilti flöödiklassis ning seejärel suundus Georg Otsa nim Tallinna Muusikakooli, kus jätkas flöödimängu Peeter Malkovi juhendamisel ning õppis paralleelselt ka saksofoni. Õpingute ajal oli Palusool võimalus soleerida Tallinna Kammerorkestri ja Otsa kooli sümfooniaorkestri ees. Samuti oli ta Erasmus+ õpirände programmi raames vahetusõpilane Madeira Kunstide Koolis. 2019. aastast õpib Palusoo Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Peäske käe all. Ta on osalenud Kersten McCalli, Renate Greiss-Armini ja Julien Beaudimenti meistrikursustel. Solisti- ja ansamblitegevuse kõrval on Palusoo olnud kaasatud ka Rapla Maakonna Noorte Puhkpilliorkestri ja Eesti Noorte Puhkpilliorkestri tööse. Samuti teeb ta 2017. aastast koostööd Eesti Teaduste Akadeemia Naiskooriga. Aastast 2019 on ta pilliõpetaja Rapla Muusikakoolis. 

Jolán Kiss (2001) on pärit Rumeeniast. Ta alustas flöödiõpinguid Sigismund Toduță nim Muusikakolledžis Vasile Gocani juures ning 2019. aastast jätkas Raluca Adina Ilovani käe all. 2020. aasta septembris alustas Kiss bakalaureuseõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Mihkel Peäske flöödiklassis. Kiss on osalenud mitmetel festivalidel ning pälvinud tunnustust, sh I preemia rahvusvahelisel J. S. Bachi nimelisel festivalil Cluj-Napocas (2018). 2019. aastal sai Kiss Rumeenia Rahvusliku Noorteorkestri liikmeks flöödi ja pikoloflöödi mängijana ning samuti soleeris ta Transilvaania Riikliku Filharmooniaorkestri ees. Kooliõpingute ajal oli tal võimalus oma kooli orkestri koosseisus mängida Erasmus+ projekti ENGOP raames koos Nõmme Muusikakooli sümfooniaorkestriga neljal kontserdil Tallinnas, Tartus, Cluj-Napocas ja Oradeas. Kiss on osalenud Barth Istváni, Dratsay Ákose, Romos Zsolti, Sébastian Jacot’, Széplaki Zoltáni, Kertész Ildikó, Vlad Rebreanu, Ana Olteani, Ana Chifu, Zacharias Tarpagkose ja Lidia Marina Sperlingi meistriklassides. 

Karl Johan Nutt (2000) alustas klaverimänguga 6-aastaselt Tallinna Muusikakeskkoolis Anne Sarrapi juhendamisel ning praegu jätkab teist aastat bakalaureuseõpinguid Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias prof Ivari Ilja ja Mihkel Polli juhendamisel. Nutt on edukalt osalenud mitmel vabariiklikul ja rahvusvahelisel konkursil: 2018. aastal pälvis ta I koha ja eripreemia klassikalise suurvormi parima esituse eest noorte pianistide konkursil „Eesti kõla VII“ ning 2019. aastal II koha koolidevahelisel pianistide konkursil. Samuti on talle omistatud finalisti diplom ning Poola Vabariigi suursaadiku eripreemia XI rahvusvahelisel Chopini konkursil Narvas (2016), Eesti Klaveriõpetajate ühingu eripreemia III Tallinna rahvusvahelisel pianistide konkursil (2016) ja III koht Jānis Norvilise nim rahvusvahelisel pianistide konkursil Lätis (2017). Nutt on soleerinud TMKK, Narva linna ja Madona sümfooniaorkestrite ees. Ta on osalenud Milana Chernyavska, Mira Martšenko, Mihkel Polli, Irina Zahharenkova, Arbo Valdma, Niklas Pokki, Artūrs Cingujevsi, Giuliano Mazzoccante, Alexander Kobrini jt pianistide meistrikursustel.

Kontserdisari „Tudengiteisipäev“ peegeldab EMTA üliõpilaste laia spektrit klassikast pärimuseni ning viiulist fagotini. Esinevad nii esmakursuslased kui ka peatsed koolilõpetajad, nii eesti kui ka välistudengid, solistid ja kammeransamblid.

Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias toimuvate kontsertide, etenduste, konverentside ja muude sündmuste korraldamisel lähtume Vabariigi Valitsuse juhistest, et avalikel üritustel tuleb kanda maski või katta nina ja suu. Erandiks on alla 12-aastased lapsed ning inimesed, kellele see on meditsiiniliselt vastunäidustatud või kellel esineb vajadus suhelda vaegkuuljatega (vaegkuulja loeb ka vestluspartneri huultelt). Võimalikud on ka teised erandid, kuid need peavad olema väga selgelt põhjendatud.

Nõude täitmist jälgib sündmuse korraldaja. Ühekordseid maske saab osta saaliteenindajalt. Peame ürituste korraldamisel silmas parasjagu kehtivaid reegleid ja piiranguid ning palume publikul lähtuda kohapeal jagatavatest juhistest.

Püsime terved!

Sündmuse korraldaja: Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia kontserdi- ja etenduskeskus